بعد از شلیک به پرواز اوکراینی کدام ایرلاین ها پروازشان به ایران را لغو کردند

بعد از شلیک به پرواز اوکراینی کدام ایرلاین ها پروازشان به ایران را لغو کردند

پرواز اوکراین : درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه ۹۸/۱۰/۱۸ و در شلوغی های تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار و احتمال تاثیر اقدامات نظامی در این حادثه، ستاد کل نیروهای مسلح بلافاصله به منظور بررسی این احتمال اقدام به تشکیل هیئت بازرسی متشکل از کارشناسان فنی و عملیاتی، مستقل از سازمان هواپیمایی کشوری نمود که نتایج بررسی شبانه‌روزی و دقیق این هیئت اعلام شد .

 

سقوط هواپیمای اوکراین

سقوط هواپیمای اوکراین

توقف تمام پرواز های ایران به مقصد سوئد

با توجه به اتفاقات پیش آمده دولت سوئد، تمام پروازهای ایران را به این کشور را متوقف کرد ، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع مسافران گرامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقصد کشور سوئد می‌رساند با توجه به مشکلات اعلام شده از سوی سازمان هوانوردی کشور سوئد تا اطلاع ثانوی پروازهای این شرکت به مقصد استکهلم و گوتنبرگ کنسل اعلام می‌شود مسافرین عزیز تور سوئد در حال حاضر باید منتظر تصمیم های آتی کشور سوئد بمانند و یا ایران را به مقصد سایر کشور ها ترک و سپس برای ورود به کشور سوئد اقدام کنند .

 

 

پرواز ایران-سوئد

پرواز ایران-سوئد/

 

بازگشت هواپیمای لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که پرواز این شرکت به مقصد تهران در یک اقدام احتیاطی به فرانکفورت بازگشته است  . با توجه به اتفاقات اخیر ارزیابی امنیتی آنها از آسمان ایران و فرودگاه تهران تغییر کرده است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرده است که پس از کسب اطلاعات بیشتر درباره ازسرگیری پروازهایش به ایران تصمیم گرفته خواهد شد .

 

بازگشت هواپیمای لوفت هانزا

بازگشت هواپیمای لوفت هانزا

کاهش ترافیک هوایی در ایران

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید پس از این اتفاق ایران با کاهش شدید ترافیک هوایی مواجه شده و ایرلاین ها ترجیه میدهند از خارج ایران به مقصد خود بروند .

 

 

کاهش ترافیک هوایی در ایران

کاهش ترافیک هوایی در ایران

هواپیمایی اوکراین

هواپیمایی اوکراین پس از سقوط پرواز اوکراین اعلام کرد;مسیرهای پروازی خود را تغییر دادیم و دیگر از آسمان ایران عبور نمی کنیم;و همچنین اوکراین خواستار پوزش و پرداخت غرامت از سوی ایران شد .

 

هواپیمایی اوکراین

هواپیمایی اوکراین