بلغارستان

بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست و چهاردهمین کشور بزرگ اروپایی است. پایتخت آن شهر صوفیا یا صوفیه می باشد. در قسمت شمالی این کشور کوه بالکان و و در قسمت جنوبی کوه های ویتوشا و لولین واقع شده است. اولین اسم برای صوفیا سردیکا بود که این اسم با ویرانی این شهر در قرن چهارم و پنجم از میان رفت و در سال 441 پادشاه بیزانس شهر سردیکا را دوباره ساخت و نام تریادتسا بر آن گذاشت.

مهمترین صادرات این کشور اسانس گل رز، پوشاک، کفش، ماشین آلات و تجهیزات سوخت اند.

بلغارستان

آب و هوای بلغارستان

بلغارستان آب وهوای معتدل و بارانی و زمستانهایی هایی سرد دارد. در این منطقه وزش باد، بارش برف و باران بسیار زیاد است. بهترین زمان برای مسافرت به بلغارستان ماه تیر و نیمه ی اول مرداد می باشد.

غذاهای بلغارستان

بیشتر غذاها باب میل شرقی هاست و آن ها از سبزیجات و میوه ها در پخت بسیار استفاده میکنند.

از جمله غذاهای معروف:

موساکا متشکل از بادمجان، سیب زمینی، فلفل، برنج، گوشت و ادویه است که یک غذای محبوب بلغاری است.

اسنژنکا متشکل از یک نوع ماست مخصوص، سیر، خیار و رازیانه ی فراوان است.

پیپرکی پالننی متشکل از فلفل دلمه ای شکم پر با گوشت چرخ کرده و برنج همراه ادویه است.

کباب های بلغاری یکی از خوشمزه ترین کباب های دنیاست، در سیخ های بسیار بلند حدود 70 تا 80 سانتی متر  همراه تکه های گوشت و ادویه های خاص بلغاری بر روی سنگ داغ آماده میشود.

کباب بلغاری

زبان و فرهنگ بلغارستان

زبان رسمی بلغاری است، البته امروزه جوانان این کشور ترجیح میدهند انگلیسی به گفت و گو بپردازند.

بلغاری ها فستیوال ها و جشن های مختلفی را برپا می کنند از معروف ترین آنان میتوان به فستیوال گیلاس و رقص بر روی آتش اشاره داشت، در سال 2009 یونسکو این مراسم در بلغارستان را در لیست میراث فرهنگی به ثبت رساند.

فرهنگ بلغاری

جاذبه های گردشگری

شهر وارنا

شهری بندری و زیبا با 350 هزار نفر جمعیت که نزدیک دریای سیاه واقع شده است و دارای سواحل و مراکز خرید فراوانی است.

وارنا یکی از قدیمی ترین شهر های اروپایی است.

بلغارستان

سواحل بلغارستان

بیشتر سواحل کشور بلغارستان اطراف وارنا هستند اما بزرگترین ساحل این کشور یعنی سانی بیچ حوالی شهر بورگاس است.

گلدن سندز (شن های طلایی)

دلیل نام گذاری این ساحل به گلدن سندز به افسانه ای بسیار قدیمی باز میگردد، دزدان دریایی گنج بسیار بزرگی را در این منطقه پیدا کرده بودند، ولی زمین انتقام خود را از آنان گرفت و همه ی آن را به شن تبدیل کرد. این مکان بیست و پنج کیلومتر با فرودگاه وارنا فاصله دارد.

گلدن سندز بلغارستان

سانی بیچ

بزرگترین پاتوق ساحلی دریای سیاه سانی بیچ است که در سی و پنج کیلومتری شهربورگاس است. بیش از صد ها رستوران و کافه در این ساحل هستند که آماده خدمت رسانی به مهمانان ساحلی هستند.

سانی بیچ بلغارستان

 آلبنا

در سی کیلومتری شمال وارنا ساحل آلبنا وجود دارد. ساحل آلبنا در سطح بسیار پایینی در مقایسه با بقیه ی سواحل بلغارستان دارد. جالب است بدانید هیچ هتل 5 ستاره ای در اینجا فعالیتی ندارد، با این حال مورد استقبال گردشگران است، آن هم به علت وجود چشمه های آب معدنی است.

 

 پارک کوهی ویتوشا

این پارک در حومه شهرقرار دارد و تقریبا 30 دقیقه با شهر فاصله دارد. این پارک کوهی در فصل زمستان، محلی محبوب برای علاقمندان به اسکی است.

بلغارستان

تور کشتی دزدان دریایی

این برنامه 4 ساعت است و باید شما سوار بر کشتی شده و لباس های قدیمی دزدان دریایی به تن کرده و مانند آن ها رفتار کنید تا حس کنید که خودتان واقعا یکی از آن ها هستید.

بلغارستان

پارک آبی جاذبه ها

پارک آبی جاذبه ها زیباترین پارک آبی در شرق اروپا که به طور هوشمندانه ای طراحی شده است و در ساحل گلدن سندز قرار دارد.

پارک آبی بلغارستان

باغ دریایی

قدیمی ترین پارک در بلغارستان باغ دریایی است که دارای موزه دلفین ها و رستوران های گوناگونی است، همچنین باغ وحش اگزاتیک هم در باغ دریایی واقع است، البته ساخت موزه تاریخ طبیعی و آکواریوم بزرگ هم به زودی انجام میشود.

باغ دریایی

جنگل سنگ کاری شده

رفتن به این جنگل تنها در تابستان امکان پذیر است و می توانید جاذبه های شگفت انگیز از بقایای ماقبل تاریخ و ستون های عظیم 5 متری را ببینید.

بلغارستان