جذاب ترین های صنعت گردشگری که در گینس ثبت شده اند! + تصویر

10 رکورد در صنعت گردشگری،که در کتاب گینس ثبت شده اند!

رکوردهای گینس همواره برایمان جذاب هستند، حتی گاهی افرادی جان خود را به خطر می‌اندازند، تا نامشان در گینس ثبت شود! آیا با جذاب‌ترین رکوردهای گینس، در سفر و گردشگری آشنا هستید؟

همیشه رکوردهایی که در گینس ثبت می شوند، جذاب و به قول معروف باحال هستند، برای اینکه رکوردی در گینس ثبت شود گاهی، برخی افراد جانشان را هم به خطر می اندازند. اما این بار پای فرد در میان نیست، و رکوردهایی که می خواهیم درباره آنها صحبت کنیم، در حوزه گردشگری هستند، و شامل سریع‌ترین‌ها، شلوغ ترین، قدیمی ترین و بزرگ‌ترین‌ها می شوند.

با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر درباره این رکوردهای گردشگری آشنا شوید.

 

 

سریع ترین قطار جهان

قطار شانگهای ماگلو ( Shanghai Maglev)، سریع ترین قطار دنیاست، و در شانگهای پرجمعیت ترین شهر کشور چین قرار دارد. و یکی از پرتردد ترین قطارهاست. این قطار با استفاده از روش شناور مغناطیسی عمل میکند. در این روش به جای آنکه قطار، درست بر روی ریل حرکت کند، با فاصله کمی از آن، روی هوا به سرعت حرکت می‌کند. سرعت این قطار حدود 430 کیلومتر در ساعت است.

ترین سریع ترین قطار ریل راه آهن سرعت

 

 

قدیمی ترین هتل جهان

اغلب، هتل های بزرگ و مطرح در طی سالهای اخیر ساخته شده اند، اما در کشور ژاپن، یکی از قدیمی ترین هتل ها، که دارای یک چشمه آب گرم با خواص درمانی متعدد است، وجود دارد. این هتل با نام ” نیشیاما اونسن کیون کان ” (Nishiyama onsen keiunkan)، در منطقه “هایاکاوا” در جزیره اصلی هونشو، در سال 705 پس از میلاد افتتاح شده است، و از جمله قدیمی‌ترین، و در عین حال یکی از مطرح‌ترین هتل‌های دنیا است، و 25 نسل از یک خانواده از آن زمان تا کنون این هتل را اداره کرده اند!

قدیمی ترین هتل طبیعت اقامت

 

 

 

بزرگترین هتل جهان

هتل “First world plaza “، شاید فکر کنید این هتل، باید در دبی یا هند قرار داشته باشد، اما کاملا در اشتباه هستید، چون بزرگترین هتل جهان، در کشور مالزی و شهر کوالالامپور واقع شده است. این هتل در یک منطقه مسکونی، به نام گتینک هایلندز  (Getting Highlands) است، و در سال ۲۰۱۵ این لقب به این هتل داده شد. مساحت این هتل 4600 متر مربع و دارای 7300 اتاق است!

ترین هتل بزرگترین اقامت مالزی کوالالامپور

 

 

کم سرعت ترین هواپیمای جهان

هواپیما، همیشه به پرسرعت ترین وسیله نقلیه معروف است، و احتمالا آشنایی با سریع ترین هواپیمای جهان میتواند برایمان بسیار جذاب باشد، اما هواپیمایی که در گینس توانسته به ثبت برسد، دقیقا نقطه عکس این تعریف است! یعنی کم سرعت ترین هواپیمای جهان، به نام “Gossamer Albatross “، که حداکثر سرعت آن در حدود ۳۰ کیلومتر در ساعت است.

کم سرعت ترین هواپیما

 

 

 

شلوغ ترین شهر جهان

با شنیدن شلوغ ترین شهر جهان، اول چین، بعد هند و حتی شاید ایران به ذهنتان برسد؛ اما تمامی اینها اشتباه است! زیرا شهر “داکا ” پایتخت کشور بنگلادش، با جمعیت حدود ۱۶,۲۳۵,۰۰۰ نفر، شلوغ‌ترین شهر جهان عنوان گرفته است. طبق اطلاعات ارائه شده، از سوی واحد اطلاعات اقتصادی (EIU)، این شهر در لیست شهرهایی است، که مردم آن چندان سرزنده نیستند، و در سال ۲۰۱۴ از این نظر دوم شده است. فضای آزاد موجود در این شهر، در آینده به سرعت در حال کاهش است؛ زیرا این شهر جزو ۲۰ شهر جهان با بیشترین میزان رشد است!

ترین شلوغ ترین شهر بنگلادش ترافیک جمعیت

 

 

 

باریک ترین خیابان جهان

خیابان  “Spreuerhofstrasse” در شهر رویتلینگن (Ruetlingen)، در نزدیکی شهر اشتوتگارت آلمان، در کتاب رکوردهای گینس، به عنوان باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است. عرض این خیابان در عریض‌ترین قسمت آن، ۵۰ سانتی‌متر و در باریک‌ترین قسمت آن ۳۰ سانتی‌متر است!

خیابان کوچه باریک ترین

 

 

 

گرانترین شهر جهان

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی واحد اطلاعات اقتصادی، شهر سنگاپور برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان گران‌ترین شهر جهان شناخته شده است. قیمت یک کیلوگرم نان در این شهر در حدود ۱۱ هزار تومان و قیمت هر لیتر بنزین تقریبا ۴۶۵۰ تومان است

گران ترین شهر نگاپور

 

 

بلندترین ترن هوایی جهان

ترن هوایی ” کینگدا کا ” (Kingda ka)، در شهربازی ” سیکس فلگز گریت ادونچر ” (Six Flags Great Adventure)، واقع در شهر نیوجرسی، با ارتفاع ۱۳۹ متر، در مرتفع‌ترین نقطه آن، بلندترین و دومین ترن هوایی سریع جهان است!

 

 

 

بزرگترین کشتی تفریحی جهان

کشتی شرکت رویال کاراییب، به نام سمفونی دریاها (Symphony of the Seas)، که در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ کار خود را آغاز می‌کند، بزرگ‌ترین کشتی تفریحی جهان است. طول این کشتی که دارای ۱۶ عرشه است، در حدود ۳۶۲ متر، و عرض آن در حدود ۶۲٫۵ متر است. گنجایش ناخالص این کشتی، (حجم کل فضای بسته در کشتی)، به میزان قابل توجهی از کشتی قبلی شرکت رویال کارائیب، یعنی هارمونی دریاها، که در حال حاضر بزرگ‌ ترین کشتی تفریحی جهان است، نیز بیشتر است!

بزرگ ترین کشتی تفریحی کروز

 

 

کوچکترین رستوران جهان

کوچک‌ترین رستوران دنیا، تنها دارای یک میز بوده! و هدف از ساخت آن، ایجاد فضایی واقعا عاشقانه و رمانتیک بین دو نفر است.

این رستوران که “سولو پِر دو” (Solo Per Due) نام دارد، در شهر واکونه ایتالیا، که با رم در حدود ۶۴ کیلومتر فاصله دارد، واقع شده است. قیمت یک وعده شام در این رستوران، برای هر نفر در حدود ۸۶۵ هزار تومان است. یکی از مزایای این رستوران این است، که می‌توانید لحظات عاشقانه‌ای را سپری کنید، و هیچ کس مزاحم فضای صمیمی بین شما نیست.