جزیره ی میمون ها

جزیره ی میمون ها

اگر به دنبال یک ماجراجویی عجیب، یا سرگرمی و یا بازی با حیوانات هستید، ما شما را با جزیره ی میمون ها، بیشتر اشنا می کنیم .

این جزیره، واقع در پوکت، که در شبه جزیره ی فی فی قرار دارد.

جزیره ی میمون های پاتایا (تایلند)، اسم های متفاوتی از جمله koh Ling دارد. اما نام رسمیش Ko klet kaeo است.

متناسب با برخی از نام هایش، این جزیره بسیار کوچک و پوشیده شده، با جنگل همانند یک تکه کوچک شکسته شده، کریستال میماند وبا جمعیت بزرگی از میمون های خرچنگ خورش، شناخته می شود.

جزیره ی میمون ها میمون خیابان سبزه درخت انسان خانه

انسان درخت میمون سبزه جدول

میمون ها

شاید برایتان جالب باشد، که قبل از اغاز سفر، به بهترین مکان ها وفستیوال ها برای تماشای میمون ها در تایلند، کمی بیشتر در رابطه با این حیوانات بدانید.

میمون هایی که در اسیای جنوب شرقی (کشور تایلند ) زندگی میکنند، شامل: بابون ها، لانگور ها و ماکاک ها، میمون های دنیای قدیم و میمون های امریکای جنوبی میمون های دنیای جدید هستند .

تفاوت های ان ها بسیار است، که میتوان از اندازه ، شکل ، جای انگشتان، دم و بینی انها را از هم، تشخیص داد.

ساکنین فعلی این جزیره، میمون های دم درازی هستند، که با نام میمون های خرچنگ خور نیز شناخته می شوند .

میمون های قدیمی دارای دماغ هایی باریک و اویزان هستند، ان ها از درخت اویزان نمی شوند .اما میمون های جدید، دماغ هایی پهن داشته و بیشتر اوقاتف از درخت اویزان هستند .

ان ها گونه های بسیار متفاوتی دارند، که از متفاوت ترینانشان میتوان به :میمون ماده ی عنکبوتی رکورد دار، طولانی ترین دم در نخستین پستانداران اشاره کرد .

جزیره میمون ها میمون درخت طبیعت

میمون دماغ دراز سبزه درخت میمون دست دراز

 

لوپبوری(Lopburi)

یکی از قدیمی ترین، شهر های کشور تایلند محسوب میشه، اثار باستانی و خرابه های بر جا مانده، از ان دلیل اصلی سفر گردشگران به این شهر تاریخی است، در کنار این اثار تاریخی لوپبوری محل زندگی بین 2000 تا 3000 میمون است .

کسانی که به دنبال تماشای جزیره ی میمون هادر تایلند هستند، باید در اخرین یکشنبه ی ماه نوامبر، هنگامی که فستیوال میمون لوپبوری برگزار می شود، به این شهر بیایند.

یکی از محبوب ترین فستیوال های جزیره ی میمون ها، در کشور تایلند، که در ان از 3000 میمون پذیرایی می شود .

میمون هایی که خواهید ماکاک(Macaque)، نوعی بوزینه ی دم کوتاه هستند، انها با انسان ها رفتار خوبی دارند .

هر سال افرادی زیادی برای تماشای میمون ها در تایلند به لوپیوری و خرابه های باستانی خمر می ایند.

توریست ها در مناطق دیگر تایلند می توانند از دیدن میمون ها لذت ببرند از جمله :جزایر فی فی ،پارک ملی خوایای،  جزیره ی کو چانگ، پارک ملی اراوان ، ساحل ریلی، پروژه ی توانبخشی گیبون، …..

این میمون ها در جزیره ی میمون ها اگر چه بسیار با مزه و بازیگوش هستند، اما به یاد داشته باشید، که انها بسیار وحشی هستند و بهتر است، بیش از حد به انها نزدیک نشوید، و مراقب به وسایل داخل کیفتان باشید که ناگهان برندارند.

جزیره ی میمون ها میمون اثار قدیمی اثار باستانی

 

غذا دادن به میمون ها

به خاطر تغذیه شدن، مداوم توسط توریست های تور تایلند، جمعیت میمون ها، خیلی زیاد شده است .نیروی دریایی تایلند مجبور شده،

در فصل های کم گردشگر به میمون ها غذا برساند، تا انها را از گشنگی نجات دهد، ان ها انقدر به مسافران تور پاتایا عادت کرده اند، که به سمت قایق های در حال نزدیک شدن شنا می کنند، تا بتوانند از مسافران میوه دریافت کنند .

اگر میخواهید در تور پاتایا خودتان به میمون ها در جزیره ی میمون ها، غذا دهید، میتوانید موز و گردو همراه ببرید، اما خوراکی مورد علاقه ی انها هندوانه هست . خیلی مهم هست که به یاد داشته باشید با این که ساکنین جزیره ی میمون ها پاتایا عموما رفتاری دوستانه دارند، واگر شما رفتاری دوستانه داشته باشید، عموما ممکن است از سر و کول شما بالا بروند، با این حال انها حیوانات وحشی هستند، و ممکن هست بدون هیچ بهانه ایی حرکتی خشن انجام دهند .

میمون ساحل سنگ انسان درخت خانه غذا