حقایق جالب درباره ی قبرس

حقایق جالب درباره ی قبرس

قبرس جزیره ی بزرگ است که بین امپراطوری های بزرگ دست به دست شده است, مساحت بزرگ این جزیره سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است.

این کشور یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که دارای جذابیت های خاص می باشد.

قبرس به عنوان برلین دوم در جهان معروف است, این شهر با خط سبز رنگ به دو بخش شمالی و جنوبی ترک نشین و یونانی تققسیم شده است.

کشوری بسیار مهم در منطقه خاورمیانه است.

جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر ست. زبان رسمی آنها یونانی و ترکی است اما به طور گسترده انگلیسی مورد استفاده می باشد. در هتلها و مغازه ها زبان آلمانی و فرانسه نیز صحبت می شود.

این کشور در آب های مدیترانه واقع شده است و با کشورهای ترکیه, سوریه و لبنان همسایه می باشد.

برای رزرو تور ترکیه با ما تماس بگیرید

لارناکا (larnaka)   یکی از شهرهای  توریست پذیر قبرس است و بسیاری از بازدیدکنندگان, گردشگران و جهانگردان حتی ایرانیان بازدید می کنند.

یکی از حقایق جالب کشتی های کروز است که بازدیدکنندگان بسیاری به سوی خود جذب می کند.

"حقایق

 

شرایط اقلیمی قبرس

شرایط آب و هوا در فصل تابستان بسیار گرم و دمای هوا بسیار زیاد می باشد و در این فصل گردشگران و مسافران زیاد است و فصل بهار و پاییز مهم ترین فصل از سال برای بازدید از این کشور زیبا و پر جاذبه می باشد.

بهترین زمان بازدید ماه های سپتامبر تا ژانویه, اوریل تا می , معتدل است و برای گشتن در جزیره و دوچرخه سواری و گردشگری زمان مناسبی است. در ماه های ژوۀن, جولای و اگوست برای کسانی که هوای گرم دوست دارند. از ماه فوریه تا مارس فصل اسکی است.

"شرایط

"شرایط

شهرهای مهم قبرس

نیکوزیا

نیکوزیا پایتخت سیاسی شهر قبرس است, سفارت خانه های سایر کشورها (ایران و آمریکا) در این شهر قرار گرفته است.

نیکوزیا به دلیل دور بودن از دریا کمتر مورد توجه توریست ها قرار میگیرد.

از جاذبه های دیدنی شهر نیکوزیا منطقه قدیمی شهر یا old town که مراکز خرید, کافه ها و رستوران ها  در آن قرار دارند که محیط جالبی فراهم آورده است.

نیکوزیا

نیکوزیا

لارناکا

لارناکا مقصد اصلی گردشگران ایرانی است و یک شهر توریستی حساب میشود . فرودگاه اصلی قبرس در شهر لارناکا در کنار دریا واقع شده است.

به فاصله 30 کیلومتری شهر لارناکا  منطقه پروتراس و شهر آیاناپا واقع شده است. آیاناپا شهرت جهانی دارد.

این منطقه یکی از بهترین ساحل هایی است که این کشور با شن سفید دارد.

لارناکا

لارناکا

لیماسول

این شهر بزرگترین شهر قبرس از نظر جغرافیایی و جمعیت است,  روس ها علاقه ای خاصی به این شهر دارند و تعداد زیادی از ثروتمندان روسیه در قبرس زندگی می کنند.

این شهر برای راه انداختن کسب و کار یکی از بهترین گزینه ها است به دلیلی فراهم بودن زیر ساخت ها و امکانات لازم وجود نیروی کار و جمعیت قابل توجه توریست هایی که به این شهر می آیند.

لیماسول

لیماسول

پافوس

شهر ساحلی پاقوس در غرب قبرس واقع شده و شهری توریستی است. این شهر مورد توجه توریست های انگلیسی بوده است و بیشتر انگلیسی های ساکن قبرس در این شهر ساکن هستند. دومین فرودگاه قبرس در این شهر است.

منطقه ای زیبای آفرودیت در این شهر است که به اعتقاد مردم زادگاه الهه عشق می باشد و از دیدنی های قبرس است.

پافوس

پافوس

ارزهای رایج قبرس

در سال 2018 یورو را پول رسمی خود اعلام کردند اما ارزهای خارجی نیز استفاده می شود و بخش شمالی قبرس به غیر از لیر ترکیه پوند انگلیس, یورو را می پذیرند. واحد پول قبرس جنوبی  یورو می باشد.

البته اگر قصد سفر به کشور قبرس شمالی را دارید بهتر است با خود دلار به همراه داشته باشید زیرا دلار ارز قدرتمند تری نسبت به لیر است. همچنین توصیه می شود هتگام سفر به کشور قبرس ارز زیادی همراه نداشته باشید.

"ارزهای

چند جاذبه برتر قبرس

1. فاماگوستا و مسجد لالا مصطفی پاشا

فاماگوستا در شرق دریای مدیترانه و جاذبه تاریخی زیبایی دارد.

یکی از بهترین آثار تاریخی در این شهر مسجد لالا مصطفی پاشا است;این مکان در گذشته کلیسا بوده است;و بعد از تصرف کشور توسط عثمانی ها به مکان مذهبی;با ترسیم تصاویر اسلیمی به مسجد تبدیل شد.

فاماگوستا و مسجد لالا مصطفی پاشا

فاماگوستا و مسجد لالا مصطفی پاشا

 

2. کوریون باستان

در میان آثار تاریخی قبرس باید به کوریون باستان نگاه ویژه تری داشت. جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی با معماری یونانی ختم می شود. در خرابه های کوریون, تاریخچه دوران نوسنگی شکست الکساندر کبیر و حمایت حکومت ایران از قبرس را مشاهده کنید و در این منطقه کلیسای بیزانس و مجلس اوستولیوس هم حتما بروید.

کوریون باستان

کوریون باستان

3. موزه قبرس

بهترین دیدنی های یک کشور موزه های معروف است. موزه آثار باستانی قبرس در شهر نیکوزیا, موزه ای جامع و کامل است, آثار تاریخی عصر نوسنگی تا دوران عثمانی است.

"موزه

4. لارناکا, تفریگاه ساحلی بی نظیر

لارناکا یکی از بهترین تفریگاه هایی است که ساحل زیبایی دارد; و جاذبه های گردشگری محله اسکالا;ترکیش و آگیوس لازاروس دارد.

 لارناکا, تفریگاه ساحلی بی نظیر

لارناکا, تفریگاه ساحلی بی نظیر

5. قلعه سنت هیلاریون

در قبرس شمالی سه قلعه است که یکی از بهترین و زیباترین قلعه سنت هیلاریون است.

یکی از خرابه های به جای مانده قرن 11 است.

این قلعه بر روی تپه های به ارتفاع 732 متر است.

قلعه در مسیر بین نیکوزیا و گیرنه قرار دارد.