خیابان های زیبا و معروف تفلیس

شهر تفلیس در گرجستان

شهر تفلیس یکی از شهرهای پر طرفدار و مشهور گرجستان است. در واقع این شهر را باید به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان معرفی کنیم. نام فعلی این شهر به این دلیل روی آن گذاشته شده است که دارای چشمه های آب گرم فراوانی بوده است.

"<yoastmark

خیابان های معروف در تفلیس

شامل خیابان های روستاولی، خیابان آقماشنبلی، خیابان مرجانیشویلی، خیابان شاردنی و خیابان چاوچاوادزه است .

خیابان روستاولی

خیابان روستاولی یکی از معروف ترین و با شکوه ترین خیابان های این شهر است که در گذشته به خیابان گلووین شهرت داشته است. این خیابان از میدان آزادی شروع می شود و به خیابان کوستاوا منتهی می شود. این خیابان به عنوان اصلی ترین خیابان تفلیس به شمار می رود. در این خیابان تئاتر اپرای ملی گرجستان، تئاتر آکادمی دولتی روستاولی، آکادمی علوم گرجستان، کلیسای کاشوتی وهتل معروف بالتیمور واقع شده اند. اسم این خیابان از شاعر معروف گرجی  یعنی شوتا روستاولی یکی از بزرگ ترین شاعران گرجی گرفته شده است.

روستاولی

میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس

خیابان آقماشنبلی

یکی از خیابان های معروف در قسمت تاریخی این شهر می باشد. این خیابان به میخیل معروف بوده است و پس از انقلاب روسیه به پلخائوف مشهور شد. در سال 2010 هفتاد ساختمان این خیابان بازسازی، سنگ فرش و چراغانی شده است. در این خیابان رستوران ها، کافه ها و هتل های بسیاری وجود دارد.

از خیابان های معروف برای کسب و کار است. پیاده روی در این خیابان بسیار لذت بخش است. این خیابان در سمت چپ رودخانه کورا و از میدان سابورکن تا خیابان گیورگی سابادزه ادامه دارد. این خیابان متعلق به یکی از پادشاهان مهم گرجستان یعنی دیوید آقماشنبلی است.

آقماشنبلی

آقماشنبلی

خیابان مرجانیشویلی

یکی از بی نظیر ترین خیابان تفلیس است. پر از مراکز خرید، رستوران و مغازه هایی برای تبدیل ارز است. مکانی زیبا برای پیاده روی، خرید و غذا خوردن است. ساختمان تئاتر مرجانیشویلی در این خیابان قرار گرفته است.

مرجانیشویلی

مرجانیشویلی

خیابان شاردنی

یکی از زیباترین خیابان ها که حالت پیاده رو دارد و پر از کافه ها، نایت کلاب ها رستوران های شیک است. شاردنی به مرکز شهر قدیمی تفلیس نزدیک است و در مقابل رستوران معروف سامیکیتنو و کلیسای متخی است. می توان از پل صلح تفلیس، تئاتر گاباریدزه دیدن کرد. از میدان تفلیس شروع و انتهای خیابان شاردنی به خیابان سیونی می رسد.

شاردنی

شاردنی

خیابان چاوچاوادزه

یکی از خیابان های مهم به شمار می آید که در محله ی واکه قرار گرفته است. در این خیابان سفارت های ایران،روسیه و اکراین قرار دارد و پارک زیبای واکه، استادیوم فوتبال میخیل مسخی و فدراسیون فوتبال در این خیابان واقع شده اند. اسم این خیابان در گذشته به نام نیکو مار معروف بوده است.

چاوچاوادزه

چاوچاوادزه

مکان خاطره انگیز

دریاچه لیسی

این دریاچه از باران و برف آب آن تامین می شود. در بهار، حداکثر مقدار و پاییز حداقل مقدار آب را دارد. آب این دریاچه تا حدودی شور است اما امروزه این دریاچه برای پرورش ماهی استفاده می شود.

لیسی

لیسی

پارک آبی

در این پارک انواع سرسره های آبی; استخرهای شنا و … وجو دارد. بهترین زمان برای رفتن به این پارک نیمه خرداد تا نیمه مهر می باشد.

پارک آبی

پارک آبی

پارک ریکه

این پارک دسترسی آسان به پل صلح و به محله قدیمی شهر را داراست; که می توان با تلکابین از قلعه نارلیکا دیدن کرد.

ریکه

ریکه

به سایت آژانس ما مراجعه کنید.