در مورد آذربایجان بیشتر بدانیم…

آشنایی با آذربایجان:

جمهوری آذربایجان با دریای خزر و کوههای قفقاز مرزمشترک دارد. پایتخت آن باکو است که  بخاطر دیوارهای قرون وسطایی خود به شهر داخلی مشهور است.

وضعیت کار و بیزینس در آذربایجان چگونه است؟

شرایط اقتصادی و درآمد مردم آذربایجان وابسته به نفت است. آذربایجان جزو کشورهای در حال توسعه است. این کشور از نظر اقتصادی در رده  چهارمین اقتصاد برتر جهان قرار دارد. و نرخ تورم این کشور  0.4 تا 1.6 درصد است. نرخ امید به زندگی در آذربایجان 71 سالگی است و اکثر مردم این کشور شهر نشین اند.

در سال های اخیر جمهوری آذربایجان پیشرفت قابل توجهی از نظر شرایط اقتصادی داشته است. و ذخایر غنی نفت و گاز این کشور را مورد توجه سرمایه گذاری های خارجی قرارداده است.

اگرچه جمهوری آذربایجان در مقایسه با نقاط دیگر اروپا مقصد مهاجرتی محبوبی به شمار نمی رود، اما برای آن دسته از مهاجرانی که به دنیال فرصت های شغلی هستند بازار کار خوبی دارد. کلیه افراد خارجی که در آذربایجان مشغول به کار هستند موظف به دریافت اجازه کار معتبر هستند که معمولاً این اجازه کار را صاحبان مشاغل به افراد می دهند.

بازار کار در آذربایجان:

در حالی که اکثر مهاجران شاغل در آذربایجان در صنعت نفت و گاز مشغول به کار هستند ، دولت برای تنوع بخشیدن به فعالیت های اقتصادی تلاش جدی کرده است وامکان فعالیت در بخش های دیگری از جمله گردشگری ، ارتباطات ، کشاورزی و آموزش و پرورش را برای خارجی هایی که دنبال اشتغال هستند، فراهم نموده است. کشاورزی بزرگترین منبع کار به حساب می آید، در حالی که رشد در بخش انرژی همچنین فرصت هایی را در صنایع ثانویه مرتبط مانند بخش خدمات ایجاد کرده است.

ساخت و ساز در آذربایجان نیز در حال پیشرفت است. و افزایش تقاضا برای مسکن ، منجر به بالا رفتن میزان پروژه های زیرساخت ها و افزایش فرصت ها ی شغلی در صنعت ساخت و ساز گشته است.

محبوب ترین راه مهاجران برای یافتن کار مورد نظرشان در آذربایجان بصورت آنلاین است. درگاه های شغلی متعددی وجود دارد که به دو زبان انگلیسی و آذربایجانی تبلیغ می کنند. همچنین ، تعدادی از شرکت های استخدامی  هم هستند که در بخش نفت و گاز و زیر ساخت های مربوط به آن  نیروی کار جذب می نمایند.

پایتخت آذربایجان یعنی شهر باکو ، مرکز تجارت است. زبان احتمالاً بزرگترین چالشی است که مهاجران در آذربایجان با آن روبرو هستند. اگرچه برخی از آذربایجانی ها ، به ویژه در صنعت  نفت و گاز زبان انگلیسی را بفهمند و صحبت کنند ، ولی زبان آذری ها و روسی رایج ترین زبان های تجارت است و مهاجران می توانند به راحتی با کمی زمان گذاشتن تا حدودی این زبان را  یاد بگیرند .و بهتر است که  حداقل چند عبارت اصلی در یک یا هر دو زبان را بیاموزند تا بتوانند تسلط بیشتری روی فعالیت های خود داشته باشند.

آب و هوای آذربایجان:

در باکو تابستانها گرم و خشک است. زمستان های طولانی ، بسیار سرد ، خشک و بیشتر ساعات روز ابری است. در طول سال دما به طور معمول از 36 درجه فارنهایت تا 89 درجه فارنهایت تغییر می کند و بندرت کمتر از 29 درجه فارنهایت یا بالاتر از 97 درجه فارنهایت است.

برای استفاده از ساحل و ورزش های آبی، بهترین زمان سال برای بازدید از باکو از اواسط ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

در فوریه بارش برف در بعضی از مناطق کشور که به  سمت کوه های قفقاز کشیده شده است، مکرر است. در این فصل برای استراحت می توانید به یکی از استراحتگاه های اسکی آذربایجان در شهداگ یا توفنداگ بروید و نهایت لذت را ببرید.

برنامه الکترونیکی آنلاین ویزا آذربایجان

خارجیانی که به آذربایجان سفر می کنند برای ورود و بازدید از این کشور باید ویزا درخواست کنند. کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند به راحتی از طریق برنامه الکترونیکی آنلاین ویزا، ویزای معتبر جمهوری آذربایجان دریافت کنند. سایت الکترونیکی ویزای جمهوری آذربایجان در دسترس همه اتباع خارجی واجد شرایط بصورت آنلاین قراردارد. متقاضیان برای دریافت تاییدیه الکترونیکی ویزا در جمهوری آذربایجان باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند. برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای آذربایجان می توانید روی این کلمه کلیلک کنید تا توضیح کامل را در اختیارتان قرار دهیم.

بعضی از ویژگی های مردم آذربایجان:

1. مردم این کشور عاشق پنکیک هستند،پنکک های آذربایجان جزو غذای ملی این کشور به حساب می آیند و روش های پخت متفاوتی دارند معمولأ با گوشت و سبزیجات مختلف و … داخل آن ها را پر میکنند .

2. جالب است بدانید یکی از آثار دیدنی تاریخی در این کشور غارهایی است که محل سکونت بومیان این سرزمین بوده است در طول تاریخ که قدمت آن ها به دو میلیون سال قبل بر می گردد.

3. آذربایجانی ها چای را با مربا میل میکنند و در واقع هیچ یک از مناسبت های اجتماعی بدون چای کامل نیست ،مردم چای خود را اغلب با مربا شیرین می کنند ویا با  آویشن ، لیمو ، نعنا یا گلاب میل می شود. بطور مثال در مراسم خواستگاری این کشور اگر چای را همراه شیرینی یا مربا بیاورند یعنی بله خواهند گفت، ولی اگر چای را بدون مربا بیاورند یعنی هنوز باید مذاکرات انجام شود.

4. حیوان ملی در آذربایجان اسب است. و به همین دلیل از قدیمی ترین نژاد های اسب در جهان را کشور آذربایجان دارد. بعنوان مثال اسب کاراباخ – به خاطر سرعت ، هوش و استقامت مشهور است  و آنها بومی این کشورند و یکی از قدیمی ترین نژادهای جهان هستند.

5. اگرچه بیشترین درآمد این کشور از نفت و گاز بدست می آید ولی آذربایجان در زمینه ی پرورش غلات ، انگور ، پنبه و دام نیز درآمد قابل ملاحظه ای دارد.

جمهوری آذربایجان بیش از هر کشور دیگری روی کره زمین آتشفشان دارد.  بیش از  400قله ی آتشفشانی دارد که شعله های آتش ان ها تا یک کیلومتر در هوا شلیک می شوند ، و هنگامی که خفته هستند آنها حباب می کنند و گازهای مضری تولید میکنند.

6. از هنرهایی که در بین مردم آذربایجان بسیار طرفدار دارد بافندگی است و فرش از اهمیت بالایی برخوردار است. و چندین موزه فرش دارند.

موزه فرش در آذربایجان

7. ورزش ملی آن این کشور چوگان است که همراه موسیقی خاص خودشان بازی می کنند.چوکان کمی شبیه به چوگان است: با چوب چوبی خمیده بازی می شود و بازیکنان روی اسب ها سوار می شوند. این بازی با موسیقی همراه است و همه بازیکنان لباس ملی پوشیده اند: لباس های گلدوزی شده ، کلاه و پانتالون های گلدوزی شده. که جذابیت این بازی را بیشتر می کند.

8.  جالب است بدانید همه ی دختر بچه های آذربایجان میتوانند قلاب بافی کنند و به همه دختران آموزش داده می شود که از سن کم و با آمادگی برای مسابقات سنتی هفت زیبایی ، قلاب بافی آماده شوند.  دختران باید جوراب ساق بلند را با ساعت ببافند، و هر کس بهترین ست  را ببافد ، برنده اعلام می شود.

9. در باکو یک آبراه دست ساز است که بین مغازه ها ، رستوران ها و سالن های تفریحی جریان دارد و شباهت زیادی به ونیز دارد و زیبایی خاص خود را دارد و می توانید اوقات خوشی را در این مکان سپری کنید. و از مراکز خرید این شهر و دیدنی های آن لذت ببرید.

10.  زبان اصلی مردم این کشور آذری است ولی به زبان روسی و انگلیسی هم تسلط دارند.

11. در بین مردم آذربایجان نان بسیار مقدس است و معمولأ دور ریزهای نان ها را در کیسه ای جدا از زباله ها آویزان می کنند. و اگر ته ای از نان از دست کسی به زمین بیفتد آنرا به نشانه احترام می بوسند و از زمین بر میدارند .

12. بسیاری از افراد دندانهای طلا دارند و یک لبخند براق و زرق و برق دار ، یک چشم انداز مشترک است ، به ویژه در میان نسل های قدیمی آذربایجان.

13. از دیگر رسوم مردم آذربایجان غسل نوزادان با آب و نمک است که اعتقاد دارند این امر کودکان را قوی، راستگو و جسور میکند. و ناخنها و موهای بچه ها بعد از اولین روز تولدشان کوتاه می شود.

14.موزه کتاب های مینیاتوری نیز از جاذبه های این کشور است. که کوچکترین کتاب در جهان با قطر دو صدم میلیمتر در دو صدم میلیمتر که فقط با استفاده از ذره‌بین قابل خوانده شدن است، در این موزه نگهداری می شود.

موزه کتاب مینیاتوری

موزه کتاب مینیاتوری

بعضی از مکان های دیدنی آذربایجان:

میدان فواره‌ها:

این میدان در مرکز شهر باکو قرار دارد و نام خود را مدیون فواره‌های متعددی است که در دوران شوروی ساخته شدند. مردم اغلب بعد از ساعات کاری و آخر هفته‌ها، در این میدان جمع می‌شوند. همچنین این میدان با وجود فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید متعدد، یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران است. جشنواره‌ها، نمایش‌ها و جشن‌های عمومی نیز در این میدان برگزار می‌شود. در سال ۲۰۱۰، میدان فواره‌ها بازسازی شد.

میدان فواره ها

ایچری شاهر (شهر قدیمی باکو):

در ایچری شهر یا همان شهر قدیمی که از زمان پارینه سنگی محل سکونت انساس های اولیه بوده است بعد ها میزبان فرهنگ ها و تمدن های مختلفی در قلب خود بوده است به عنوان مثال میشود به تمدن های ساسانیان ، زرتشتی ، شیروانی ، ایرانی ، عثمانی ، روسی و عربی اشاره کرد.

ایچری شهر دارای 2 کاروان سرای بزرگ قدیمی ، 23 محله ی زیبا 3 چشمه آب ، میدان بازار و … میباشد که میشود به جذاب ترین آنها را قلعه دختر نام برد.

ایچری شهر در داخل شهر باکو پایتخت آذربایجان قرار دارد که حتی به آن ارگ باکو نیز گفته میشود در شمال غربی خلیج شهر قرار داد و جز دیدنی ترین مکان های باکو میباشد که در سال 2000 میلادی به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است . اگر قصد سفر به آذربایجان دارید را حتما برای دیدن ایچری شهر وقت بگذارید و برنامه ریزی منظمی داشته باشید . ایچری شهر میتواند شما را با یکی از بهترین تجربیات تاریخی آشنا کند . هم چنین آثاری از زندگی ایرانی در این شهر قدیمی وجود دارد .

شهر ایچری

شهر ایچری

برج مایدن:

برج مایدن یک بنای مخروطی شکل در شهر باکو در جمهوری آذربایجان است که از سنگ ساخته شده و بهترین نماد برای معماری آذربایجان به شمار می‌رود. ارتفاع برج مایدن ٢٩ متر ارتفاع است. در مورد سال ساخت برج مایدن اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد، اما نمای ساختمان نشانه‌های معماری قرن ١٢ را در خود دارد. نام آذری برج مایدن ، “گیز قلعسی” است که در فارسی قلعه دختر نامیده می‌شود. درباره این برج داستان‌های زیادی می‌گویند. مثلا یکی از داستان‌ها مربوط به حکمران ثروتمندی است که به عشق دختر خود دچار شده و از او می‌خواهد که باهم ازدواج کنند. دختر که ترس از گناه او را گرفته و از طرفی نمی‌تواند از دستور پدر سرپیچی کند، به پدر پیشنهاد ساخت برجی را می‌دهد تا در مدت ساخت برج بتواند تمام جوانب را بسنجد و تصمیم خود را بگیرد. بعد از اتمام برج، دختر راحت‌ترین تصمیم و شاید عقلانی‌ترین تصمیم را می‌گیرد، به بالای برج رفته و خودش را به پایین پرت می‌کند. در حال حاضر، داخل برج مایدن را نقاشی‌های قدیمی پوشانده و مغازه‌ای که سوغاتی‌های مختلف آذربایجان را می‌فروشد، هم در آن دایر است. از روی پشت بام برج مایدن ، محله‌های قدیمی باکو کاملا معلوم است.برج مایدن یکی در سال ۲۰۰۰ به همراه کاخ شروانشاه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

بنای تاریخی مایدن

موزه تاریخ آذربایجان:

سفر به شما فرصتی می دهد تا در مورد جهان بیاموزید و نمایشگاه ها و آثار باستانی را ببینید و تاریخ ها و فرهنگ ملل مختلف آشنا شوید . موزه تاریخ ، درون یک عمارت به سبک رنسانس ایتالیا ، بیش از 300000 اثر باستانی دارد. نمایشگاه ها همه چیز را از تاریخ باستان تا تاریخ مدرن و مردم نگاری را در بر می گیرد و آن را به بزرگترین موزه آذربایجان و جاذبه برتر باکو تبدیل می کند.

موزه تاریخ آذربایجان

موزه تاریخ آذربایجان

خیابان نظمی:

بنام نظامی گنجوی ، شاعر پیشین آذربایجانی ، خیابان 3.5 کیلومتری (2 مایل) منطقه اصلی برای خرید  را تشکیل می دهد. در حالی که قدم می زنید ، با تغییر معماری از چهره های باروک ، نئو گوتیک و نئو-رنسانس و سبک های استالینسک تر و شاداب تر ، توجه جدی کنید.

و موزه ادبیات نظامی در انتهای خیابان  نظامی در نزدیکی ایچری شهر ، موزه ادبیات قرار دارد. بنای این شاعر پس از قرن دوازدهم فارسی ، دارای نمای زیبایی از شش مجسمه شاعر و نویسنده مشهور است.

خیابان نظمی

مینی ونیز:

اگر تا به حال از شهر کانال ها دیدن نکرده اید ، مینی ونیز باکوبرای شما تداعی کننده شهر ونیز خواهد بود. این مکان می تواند برا ی گردشگران  و توریست ها بسیار سر گرم کننده باشد. جدا از حس خوب قایق سواری و دیدن ازمناظر وق العاده اطراف این کانال ، رستوران های خوب و مراکز خرید هم وجود دارد.

مینی ونیز

مینی ونیز

سبک آشپزی مردم آذربایجان:

سبک آشپزی در آذربایجان خیلی شباهت دارد به سبک آشپزی ما ایرانی ها و بطور مثال در این مقاله چند نوع از غذاهای آذری را برایتان عنوان میکنیم تا با سبک آشپزی در آذربایجان آشنا شوید.

پلو آذری:

پلوی آذربایجانی غذایی سنتی با برنج و گوشت است وبا سبزیجات معطر و ادویه و فلفل طعم‌دار می‌شود. غذاهای مشابهی در آسیا، اروپا و حتی آفریقا هم پخته می‌شود اما پلوی آذربایجان متفاوت است. سه جزو اصلی این پلو برنج، زعفران، دارچین و سبزیجات معطر است و روی آن گوشت سرخ‌شده‌ی گوسفند، مرغ، بره یا گاو می‌گذارند و مخلوطی از سبزیجات و میوه‌های تازه و گاهی میوه‌های خشک و آجیل کنارش سرو می‌کنند. اما ممکن است رستوران‌های مختلف این غذا را به شکل‌های مختلف تهیه کنند. این غذا را می‌توانید در تمامی نقاط این کشور پیدا کنید که از مشهورترین غذاهای آن است. 

پلو آذری

قوتاب:

 نوعی نان پهن است که داخل آن را با مواد مختلفی مانند گوشت، اسفناج، پنیر و کدو تنبل پر می‌کنند و بسیار پرطرفدار است. در ایران هم، در منطقه آذربایجان چنین غذایی پخت می‌شود که به آن ختاب می‌گویند. نان قوتاب از خمیری که با آرد، آب، تخم مرغ و نمک درست می‌شود، تهیه شده و به شکل هلالی تا کرده و سپس هر دو طرف آن را سرخ می‌کنند. قوتاب معمولا با ماست محلی، سبزی و سماق سرو می‌شود. اگر شما هم دوست دارید این خوراکی لذیذ را امتحان کنید، در سفر به آذربایجان سری به رستوران‌های باکو بزنید که یکی از باکیفیت‌ترین قوتاب‌های آذربایجان را عرضه می‌کنند. 

قوتاب

دلمه:

 یکی از غذاهای سنتی ایران و همچنین آذربایجان است. در آذربایجان هم مثل ایران انواع و اقسام دلمه مثل دلمه‌ی برگ مو، فلفل دلمه‌ای، گوجه‌فرنگی و بادمجان وجود دارد. داخل این‌ها را هم با ترکیبی از گوشت، نعنا، رازیانه و دیگر گیاهان محلی پر می‌کنند. گاهی اوقات آن‌ها دلمه را در ظروف سفالی می‌پزند که طعم و عطر مضاعفی به غذا می‌بخشد. دلمه هم از جمله غذاهای ملی این کشور است و در تمام نقاط آن پخت می‌شود. 

دلمه

آش دوغ یا دوگا:

آش دوغ هم مانند ایران در تمامی نقاط آذربایجان پخته می‌شود که در تهیه‌ی آن از انواع سبزی‌ها مانند گشنیز و شوید و همچنین برنج و نخود و ماست استفاده می‌شود. بسته به آب‌وهوا، این آش هم گرم و هم سرد سرو می‌شود.

دوغا

کوفته‌ی بزباش:

کوفته‌ی بزباش یکی دیگر از غذاهای محلی آذربایجان است و آن را غذای ملی خود می‌نامند. کوفته در کنار خود سیب زمینی و نخود دارد که در مایع و سس مخصوص با زعفران و زردچوبه پخته می‌شود. این کوفته‌ها از گوشت چرخ‌کرده و برنج تهیه می‌شود و گاهی یک آلوی خشک هم داخل آن می‌گذارند. کوفته بزباش با گوجه‌فرنگی و سبزی سرو می‌شود. 

کوفته بزباش

لاوانگی:

لاوانگی یکی از غذاهای محلی جنوب آذربایجان است و امروزه در باکو هم بسیار رایج شده است. لاوانگی به مرغ یا ماهی شکم‌پر گفته می‌شود که داخل آن را با گردو و سبزی‌های محلی پر می‌کنند. 

لاوانگی

شکر بورا:

شکربورا یکی از دسرهای پرطرفدار در آذربایجان است که در سراسر این کشور یافت می‌شود. این دسر، از پای‌های شیرینی هستند که داخل آن‌ها را بادام، فندق، گردو و مخلوطی از شکر و عسل پر کرده‌اند.

شکر بورا

سبزی قرمه :

سبزی قرمه از جمله خورش های محبوب در فرهنگ غذایی آذری ها و از نمونه بهترین غذاهای آذربایجان می باشد که از شباهت های بسیاری زیادی با خورش قرمه سبزی ما برخوردار است و تنها تفاوت خورش آنان با خورش معروف ما ایرانیان، استفاده کردن از گوجه سبز برای مزه دار کردن آن و همچنین ریختن سبزی های کاملا خرد نشده در داخل آن می باشد. سبزی قرمه نیز همچون قرمه سبزی ما در کنار یک بشقاب برنج سرو می شود و شاید بد نباشد بدانید که آذری ها برای نامگذاری این غذا از کلمه سبزی که دارای ریشه پارسی می باشد، استفاده کرده اند و در تهیه و پخت آن نیز از روش های یکسان با هنر آشپزی ما بهره گرفته اند.

سبزی قرمه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید