ده وسیله ای که هر مسافری در سفرهایش به آن نیاز دارد؟

ده وسیله ای که هر مسافری در سفرهایش به آن نیاز دارد؟

تقریبأ همه ی ما قبول داریم که برای سفر یکسری اقدامات اولیه لازم است و وسایل ضروری جزء مهمترین این اقدامات می باشد. در این مطلب کوتاه سعی شده است 10 مورد از وسایل واجب و مهم که باید برای سفر در چمدانتان باشد بیان شود.

1- آداپتور:

اشتباه شماره یک هر مسافر آماتوری این است که فکر میکند همه ی کشور ها خروجی برق با ولتاژ یکسان دارند، برای اینکه در سفرتان با این موضوع غافلگیر نشوید حتمأ قبل از سفر به مقصد مورد نظر در مورد ولتاژ برق آن کشور تحقیق کنید. و سپس آداپتور مناسب را در چمدان خود قرار دهید.

2- پتو و بالش مسافرتی:

در سفرهای طولانی مدت هوایی یا زمینی بالش و پتوی مسافرتی یکی از مهمترین وسایل ضروری است. البته امروزه بسیاری از خطوط هواپیمایی جهان پتو و بالش را در اختیار مسافرانشان قرار می دهند ولی به هر حال همراه داشتن این دو، برای شما ضررینخواهد داشت.

3- انتخاب سایز مناسب کابین بگ:

هیچی بدتر از این نیست که در فرودگاه متوجه شوید چمدانی که برای داخل کابین هواپیما در نظر گرفته اید بزرگتر از سایز استاندارد خطوط هوایی است. برای این منظور از قبل چمدانی مناسب برای کابین تهیه کنید . معمولأ چمدان فروش ها در این مورد می توانند شما رایاری نمایند.

4- کیسه مخصوص لباس های مرطوب:

در یک چمدان یا کوله پشتی یک جورای کثیف یا مایو خیس می تواند تمام لباس ها و وسایل شما را نم دار کند، شما می توانید با داشتن یک کیسه مناسب، این لباس های نمدار را از بقیه جدا کنید.

5- اتو مسافرتی:

هنگام جابجایی البسه خود در چمدان و فشرده شدن لباس ها اینکه البسه دچار چین و چروک شوند، امری عادی است . برای حل این مشکل می توانید از یک اتو کوچک مسافرتی استفاده کنید و اگر فضای کمی برای لباس هایتان در چمدان دارید می توانید لباس های خود را شب زیر تشک خود در هتل قراردهید، تا صبح از چین و چروک های آنها کم می شود. یا اگر مقصدی که انتخاب کردید دارای آب و هوای شرجی و مرطوب است می توانید با آویزان کردن البسه تان یک شب تا صبح، از شر چین و چروک ها خلاص شوید. البته شما می توانید از اسپری به نام wrinkle remover  نیز استفاده کنید.

6- ست بهداشتی:

از وسایل بهداشتی ضروری می توان به دستمال کاغذی و توالت، دستمال مرطوب و فوم شستشوی دست، خمیردنان، مسواک و شانه و عطر و سایر لوازم شخصی خود.

نکته مهم در مورد این وسایل این است که در چمدان داخل کابین هواپیما معمولأ نباید مایعات حمل کنید.

7- پاور بانک:

امروزه با وجود داشتن وسایل الکترونیکی مانند گوشی، ساعت، دوربین و … با مشکل شارژ باطری آنها مواجه خواهید شد. برای رفع ای مشکل می توانید از یک پاور بانک خوب استفاده کنید.

8- دوربین عکاسی و فیلم برداری:

عکس و فیلم یکی از اجزاء جدا نشدنی سفر است . البته افراد با داشتن گوشی های هوشمند نیاز به دوربین مخصوص عکاسی و فیلم برداری را کمتر حس می کنند ولی ما پیشنهاد میکنیم در صورت امکان از یک دوربین مخصوص مسافرت استفاده کنید.

9- کوله پشتی:

علاوه بر چمدانی که در سفر استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم برای گشت های روزانه در مقصدتان از کوله پشتی استفاده کنید.

10- همراه داشتن لباس های مناسب:

قبل از آماده کردن چمدانتان لباس های مناسب را باتوجه به دمای هوا در مقصد سفرتان انتخاب کنید . علاوه بر این از ممنوعیت های پوشش در مقصد آگاه شوید. و همچنین برای گرفتن لایک از عکس های سفری خود در اینستاگرام لباس جدید در چمدانتان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید