سوئیس

اطلاعاتی درباره ی سوئیس

سوئیس یکی از زیباترین کشورهای جهان است. رشته کوه های آلپ و پارک ملی سوئیس تا دریاچه ژنو و شهر دو هزار ساله ی زوریخ از جاذبه های گردشگری این کشور است و اماکن دیدنی این کشور در خشکی بی نهایت می باشد. زوریخ بزرگترین شهر واقع در این کشور است. زبان رسمی این کشور  آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی است و واحد پول سوئیس فرانک و یورو است.

"<yoastmark

مذهب سوئیس

یکی از موضوعات جذاب درباره این کشور مذهب این کشور است که اکثر مردم مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است و حدود 3/4 درصد ادیان دیگر در این کشور طرفدار دارند و حدود 3/11 درصد مردم این کشور دارای هیچ دینی نیستند.

"<yoastmark

فرهنگ مردم سوئیس

خانواده ها در کشور سوئیس اغلب کوچک و یک یا دو فرزند دارند و احوال پرسی در مردم این کشور به این گونه می باشد که به یکدیگر دست میدهند و آداب و سنت در این کشور رعایت میشود. در این کشور به دلیل بالا بودن امنیت، جرم و خلاف کمتری در آن دیده میشود و قانون سخت گیری دارد به طوری که کسی جرات خطا کردن ندارد جز اینکه آن فرد ثروت زیادی داشته باشد. موضوع قابل بحث در این کشور رفتار مردم است اکثر این مردم برخوردی سردی دارند در این کشور خرج و مخارج زندگی و حقوق افراد بسیار بالا است به همین دلیل یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. اختلاف طبقاتی نسبت به کشورهای دیگر کمتر است و همه تقریبا در رفاه زندگی میکنند. با ارزش ترین تفاوت این کشور آزادی اقتصادی و سیاسی است.

"<yoastmark

 

غذا و نوشیدنی های سوئیس

بیشترین مواد غذایی که در این کشور استفاده میشود شامل نان گندم، شیر، پنیر مخصوص، ماست و کره است. مردم این کشور علاقه زیادی به سبزیجات دارند به خصوص گل کلم، اسفناج، هویج و سیب زمینی را بیشتر استفاده میکنند. آنها میوه را روزانه و قبل از غذا عادت دارند بخورند ولی بیشتر میوه های محلی مثل گلابی، سیب، انگور و انواع توت و زغال اخته رااستفاده میکنند. شیرینی جات این کشور خیلی معروف است و شکلاتهای معروفی هم دارند.

"غذاهای

"غذاهای

پرچم سوئیس

سوئیس و واتیکان تنها کشوری هستند که پرچم مربع شکل دارند. پرچم این کشور یک مربع قرمز و یک صلیب سفید در مرکز دارد.

"پرچم

سوئیس آماده جنگ

کشوری آماده به جنگ است که برای مبارزه با جنگ هسته ای به اندازه ی همه ی افراد پناهگاه دارد و ارتش این کشور در وسط روستاها بمب های توپخانه ای را به صورت پوشیده ذخیره کرده است.

"تفنگ

قهوه سوئیس

منشا اصلی قهوه فوری در جهان این کشور است و گران ترین قهوه جهان را زوریخ دارد. وnescafe را شرکت نستله که هنری نستله آنرا در این کشور تاسیس کرده ایجاد کرده است.

"قهوه

قوانین سوئیس

یکی از نکات جالب در این کشور آزادی مردم آن است  به طوری که هر قانونی در مجلس به تصویب میرسد را میتوانند به چالش بکشانند و در صورتی میتوانند رای گیری ملی را آغاز کنند که ظرف 100 روز 50000 امضا را علیه قانون جمع آوری کنند و وقتی آغاز می شود اکثریت تصمیم میگیرند که قانون را بپذیرند یا رد کنند.

"<yoastmark

 

اختراعات مهم سوئیس

از اختراعات مهم این کشور میتوان به ولکرد، سلفون، چاقو ارتش سوئیس، سیب زمینی سرخ کرده، دوچرخه سواری، شکلات تلخ و شیری اشاره کرد. دانشمندان این کشور با استفاده از lsd برای درمان بیماری و اختلالات روانی تحقیقاتی;انجام داده اند.

"اختراعات

شاخص عمر زندگی در سوئیس

در این کشور مردان طولانی ترین عمر زندگی را در جهان دارند. امید به زندگی در سوئیس;در سال 2015 میلادی برای زنان 3/85 سال و برای مردان 3/81 است. بعد از ژاپن سوئیس دومین کشوری میباشد که امید به زندگی طولانی دارد.

مالیات برای داشتن سگ

یکی از نکته هایی که در سوئیس وجود دارد کسانی که از سگ نگه داری می کنند باید مالیات آنرا بپردازند.اندازه و وزن سگ مالیات سالانه آنرا تعیین میکند.صاحبان سگ برای یادگیری روش مراقبت از حیوانات خانگی نیاز به یک دوره آزمایشی دارند.

"سگهای

شاخص کیفیت زندگی سوئیس

با توجه به گزارشهای جهانی یکی از بهترین کشورهای جهان برای تولد; زندگی و خوشبختی است. در سال 2015 بهترین کشور جهان برای زندگی در این کشور بوده است;و در سال 2016 از بین 156 کشور سوئیس به مرحله دوم رسیده است.

کوه های سوئیس

یکی از نکات این کشور وجود کوه های بسیار است. 208 کوه در این کشور وجود دارد که ارتفاع آنها 3000 متر است; و 24 کوه بیش از 4000 متر ارتفاع دارند.

"کوه

آب و هوای سوئیس

زمستان های این کشور سرد و برفی است. در اغلب استراحتگاههای این کشور برای اینکه زنده بمانند; از برف مصنوعی استفاده میکنند. در تابستان های گرم این منطقه; درجه حرارت بیشتر از 30-35 درجه سانتیگراد است. یکی از موانع آب و هوایی در این کشور آلپ می باشد.

برای رفتن کشور زیبای سوئیس اینجا کلیک کنید.

"زمستان