طولانی ترین و دیدنی ترین رودخانه های چین

طولانی ترین و دیدنی ترین رودخانه های چین

چین پر جمعیت ترین کشور جهان است. با بیش از یک میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت دارد. مردم چین به 292 زبان زنده صحبت می کنند. کشور چین با 14 کشور مرز مشترک دارد. از دیدنی های مهم چین دیوار چین است. رود یانگ تسه و رودخانه زرد از طولانی ترین رودهای جهان است.

با ما همراه باشید تا با رودخانه های طولانی و مهم چین آشنا شوید.

برای اطلاعات بیشتر از کشور چین اینجا کلیک کنید.

طولانی ترین و دیدنی ترین رودخانه های چین

طولانی ترین و دیدنی ترین رودخانه های چین

رودخانه لی

رود لی، رودی است که در میان شهر جریان یافته است. منظره ای از نقاشی های قدیمی چینی این منطقه را نشان می دهد. مناظر این رود آنچنان شگفت انگیز است که در میان 15 رودخانه برتر قرار دارد. سوار قایق های بامبویی شوید و از آنجا لذت ببرید. کروز رودخانه لی از سه بخش تشکیل شده است. بخش اول که از گوئیلین تا تنگه (گاو) امتداد دارد. میتوانید از مناظر تپه خرطوم فیل، پارک چوان شان، شهر باستانی دوژو و تنگه گاو را تماشا کنید. بخش بالایی رودخانه لی به رودخانه ژیانگ که به یانگ تسه می ریزد متصل است. پارک هفت ستاره بزرگترین پارک گوئیلین به حساب می آید، بخشی از اکوسیستم رودخانه لی است. تپه خرم فیل نمادی از شهر گویلین است و شبیه به فیلی در حال نوشیدن آب است.

رودخانه لی

رودخانه لی

رودخانه یانگ تسه

این رودخانه را یانگ تسه صدا نمی زنند، چیانگ جیانگ نام دارد، به معنی رود طولانی است و شهرت جهانی دارد. سومین رود طولانی جهان است. طبیعت مشهور یانگ تسه، یکی از طبیعت های بی نظیر، و یکی از عمیق ترین دره های جهان است. رودخانه عظیم و خروشان بزرگترین رودخانه چین است. رود یانگ تسه مثل رود زرد مهد تمدن چینی ها محسوب می شود. این رودخانه را مرز بین شمال و جنوب چین دانسته اند.

رودخانه یانگ تسه

رودخانه یانگ تسه

رودخانه زرد

دومین رود بلند چین، رود زرد است. تمدن مردم چین در بستر رود زرد شکل گرفته است. این رود بر خلاف پر آبی یانگ تسه، این رود کم آب و گاهی خشک شده است. از جمله شهرهای باستانی اطراف رود زرد چین : یانان، لویانگ، ژنگژو و کایفنگ است. این رود بلندترین رود کشور چین است. رود زرد طولی به اندازه 5464 کیلومتر دارد. این رود از فلات تبت سر چشمه می گیرد.

رودخانه زرد

رودخانه زرد

رود ژیتان                                                                 

شهر هوانگشان مقصد اصلی بازدید این رود است. آب این رودخانه در تمام طول سال شفاف و تمیز است. به همین دلیل به آن لقب آب کریستالی داده اند. گردشگران این منطقه پیاده روی کنار رود را دوست دارند. وجود کوه های سبز رنگ، شاعران و فیلسوفان چینی را جذب کرده است. شعرهای معروف چینی به جهان تازه و خنک و مسیر شعر تانگ اشاره کرد.

رود ژیتان                                                                 

رود ژیتان

رود یالونگ

از رودهای چین است که بسیار کوچک است. اطراف رود یالونگ را آنالیز کنید، تپه های سرسبز، آب های نقره ای و پل های باستانی از دیدنی های رود یالونگ چین است. رود یالونگ یکی از طولانی ترین رودهای فرعی است که به یانگ تسه می ریزد. در بیشتر طول این مسیر حالت سیلابی داشته و حجم آب زیادی با خود حمل می کند. لقب این رود  (رودخانه لی کوچک) نام دارد. برای طبیعت گردی اطراف رود یالونگ رابررسی کنید.

رود یالونگ

رود یالونگ

رودخانه هیلونگ جیانگ

دهمین رودخانه طویل دنیا است;و در رتبه دهم قرار دارد. مهم ترین رودخانه چین در شمال شرقی است. طول این رودخانه 2524 کیلومتر است. این رودخانه از مرز مشترک بین روسیه و چین می گذرد. در میان 3 کشور چین، روسیه و مغولستان جریان می یابد. نام های متفاوت این رودخانه : رودخانه هیلونگ جیانگ در چین، رودخانه سونگهوا در مغولستان، رودخانه آمور در روسیه.

رودخانه هیلونگ جیانگ

رودخانه هیلونگ جیانگ

رودخانه یارلونگ سانگ پو

این رودخانه، رودخانه ای میان 3 کشور است. بلندترین و طولانی ترین رودخانه در ارتفاع جهان است. این رودخانه از دوران چین اهمیت فوق العاده ای در منطقه داشته است. این رودخانه در سه کشور چین، هندوستان و بنگلادش جریان دارد و از نظر زمین شناسی و تاریخی ارزش زیادی دارد. یکی از جاذبه های گردشگری این رودخانه فلات تبت است که سرگرمی های زیادی دارد. طول این رودخانه حدود 2840 کیلومتر است. این رودخانه متعلق به یخچال های طبیعی فلات تبت است و به رشته کوه های هیمالیا مربوط است. برای تماشای این رودخانه باید به فلات تبت سفر کنید. مناظر و صحنه هایی در طول راستا رودخانه ایجاد شده، که غیر زمینی و وحشی است که هر گردشگری را به خود جذب می کند.

اگر به چین سفر کردید حتما از رودخانه های چین دیدن کنید و فقط به بناهای دیدنی قدیمی بسنده نکنید.

رودخانه یارلونگ سانگ پو

رودخانه یارلونگ سانگ پو