غذاهای عمان و رستوران های عمان

غذاهای عمان و رستوران های عمان

بیشتر غذاهای عمان: عمانی عربی، لبنانی، ترکی و هندی است. بیشتر غذاهای عمان دریایی است، مثل ماهی و میگو. خرمای عمان در جهان مشهور است. شیرینی محلی عمان حلوا است. اهالی مسقط و شهرهای دیگر عمان قهوه ی سبز را با هل و گلاب دم میکنند و در فنجان های کوچک سرو می کنند. برای خوردن فست فود به شهر های بزرگ مثل مسقط و سلاله به کی اف سی، مک دونالد و برگر کینگ بروید. کشور عمان غذای بسیار خوشمزه ای دارد. نان mushaltat از خوراکی های معروف عمان است، کنار مشلتات یک ظرف عسل هم قرار دارد.

با ما همراه باشید تا با غذا و رستوران های عمان آشنا بشیم.

غذاهای عمان و رستوران های عمان

غذاهای عمان و رستوران های عمان

رستوران های معروف عمان

رستوران عمانی بیت البان

بیت البان در بازار معروف مطرح است. غذاهای بیت البان, شووا است، که غذای ملی عمان است. طراحی معماری این رستوران به شیوه ی سنتی است. در منوی سالاد، سالاد (سحنا تقاشع) سالادی عمانی است. پیش غذای مشهور این رستوران پاکورا است.

رستوران عمانی بیت البان

رستوران عمانی بیت البان

رستوران شتر

معروف ترین غذاهای عمانی در این رستوران است. گوشت شتر یکی از غذاهای سنتی آنها است. در این رستوران کفش هایشان را در می آورند. دور سفره یکبار مصرف میشینند و با دست غذا می خورند. مطمعم مظابی صلاله به صورت سلف سرویس سرو می شود.

رستوران شتر

رستوران شتر

آراکس فلافل

آراکس از خوشمزه ترین فلافل های مسقط هستند. این فلافلی نزدیک ساحل Qurum است. در کنار ساندویچ گل کلم کبابی هم سفارش دهید. فلافل های این رستوران بی نظیر است.

آراکس فلافل

آراکس فلافل

رستوران بابا سلام

ارزان ترین رستوران، رستوران بابا سلام است. کیفیت غذاها بالا است. این رستوران در مسقط است. خوبی این رستوران این است که به ساحل و پارک نزدیک است. غذای پاشا کباب از معروف ترین و خوشمزه ترین این رستوران است.

رستوران عالیان

این رستوران رستورانی متفاوت است، این رستوران دارای غذاهای ایرانی است. غذاهای عالیان کیفیت عالی دارد و مورد استقبال ایرانی ها قرار گرفته و بین اهالی مسقط خیلی محبوب است. چلو کباب این رستوران خیلی معروف است. رستوران عالیان در محله ی الخویر است.

رستوران عالیان

رستوران عالیان

غذاهای معروف عمان

مجبوس

نام های دیگر این غذا کبسا و مکبوس است، یکی از خوشمزه ترین غذاهای کشور محسوب می شود. مجبوس یک نوع غذای عربی است. این غذا از برنج و گوشت تهیه می شود، و با نان و ماست سرو می شود.

مجبوس

مجبوس

حلوای عمان

این حلوا با حلواهای ایرانی فرق دارد. عمانی ها در مهمانی های کوچک خود این حلوا را به همراه قهوه سرو می کنند. این حلوا از شکر، عسل، گلاب، تخم مرغ، و ادویه و مغزیجات است, و از دسرهای پرطرفدار و پای ثابت مهمانی است.

حلوای عمان

حلوای عمان

شاورما

یکی از پرطرفدارترین غذاهای عمانی است، این غذا کباب ترکی است. کباب کردن عمود گوشت است، که از گوشت بره یا گوسفندی استفاده می شود. این گوشت ها بعذ از پخته شدن داخل نان مخصوص پیتا به همراه سبزیجات سرو می شود.

شاورما

شاورما

مشوی

یکی از خوشمزه ترین غذاهای عمان است، و یک نوع ماهی محسوب می شود. مشوی ماهی شیر کباب شده است.

این غذا پر طرفدار است، و در مسقط و همه ی رستوران ها سرو می شود.

مشوی

مشوی