فیجی زیباترین جزیره اقیانوس آرام

فیجی

فیجی را میتوان به عنوان یک نماد، برای مجموع ،جزایر واقع در اقیانوس آرام جنوبی، معرفی کرد که در 3000 کیلومتری شرق استرالیا، و 2000 کیلومتری شمال نیوزلند واقع شده اند.

این مجمع الجزایر متشکل شده از بیش از، 330 جزیره که از این تعداد حدود صد جزیره سکونت دارند. دو جزیره اصلی، ویتی لوو و لانوا لوو هستند.

مرکز این جزیره، سووا، در ساحل جنوب شرقی بزرگترین جزیره، ویتی لوو معروف به (فیجی بزرگ) قرار دارد، که 70% از جمعیت این کشور را در خود جای داده است.

فیجی جزیره

 

 

“ویتی لوو” بزرگترین جزیره

ویتی لوو، بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر فیجی است، و حدود،600.000 نفر در آن زندگی میکنند.

این جزیره توسط مجموعه ای از پدیده های جغرافیایی،،که در دریا، زیر انبوهی از گدازه ها و مواد آتش فشانی دفن شده اند، به شکل امروزی خود درآمدند.

یک رشته کوه، محور شمالی جنوبی را به شکل ستون فقرات تشکیل داده است، به این ترتیب ظلع شرقی این جزیره همیشه بارانی و ظلع غربی آن خشک است.

فیجی ویتی لوو جزیره دریا

 

 

 

خوش آمدگویی (بولا) Bula

بولا مانند الهه هاوایی یا “Aussie ‘Gieveday، کلمه ای است. که متناسب با موقعیت های مختلف، معانی متفاوتی دارد، این کلمه بیشتر به عنوان یک تبریک استفاده میشود و به معنی “سلام” است.

فیجی به مردمان صمیمی اش معروف است. مردمان آن علاقه ی زیادی به کودکان دارند، و به همین خاطر مکانی عالی برای خانواده هاست. به هنگام ورود به فیجی با استقبال گرمی مواجه خواهید شد.

در بسیاری ،از اقامتگاه های تفریحی ، با اجرای آهنگ “بولا مایالا” به مهمانان خوش آمد گویی میکنند.

فیجی جزیره خوش آمد گویی موسیقی

 

 

 

فیجی یکی از خوشحال ترین مناطق روی زمین

فیجی در لیست شادترین فرهنگ های روی کره زمین، در صدر قرار دارد، و طبق یکی از بررسی های سالانه جهانی، (Gallup international  2018 ) لبخندهای بزرگ اهالی فیجی به راحتی گویای این مطلب است.

و این موضوع، فیجی را متمایز کرده و میتوان گفت این جزیره، به این ویژگی شاد بودن، معروف است. البته زیبایی خیره کننده طبیعت ،این جزیره نقش بسیار مهمی را در این باره ایفا میکند.

همچنین فیجی را میتوان به عنوان کشوری، با ترکیبی از رنگ های زیبا توصیف کرد. در مناظر آن سایه های بی نظیری از سبزیجات سرسبز وجود دارد، خردل دوست داشتنی و ترکیب آن میان درختان نخل، همچنین شما، نمیتوانید رنگ نارنجی قابل توجه پاپایاها و انبه های رسیده، را در افق ازدست بدهید. رنگ لاجوردی دریا یا آبشارهای سفید رنگی که در زیر صخره ها جریان دارند را فراموش نکنید.

فیجی

 

 

 

نوشیدنی (کاوا) Cava

کاوا ،گیاهی است که بیشتر در جزایر اقیانوس آرام وبه ویژه در فیجی رشد میکند. این گیاه متعلق به خانواده فلفل است و نام گیاه شناسی آن

Piper methysticum به معنی (فلفل مسموم) است. کاوا نامی است که توسط مردم وناتو به آن داده شده است.

ریشه های این گیاه کشت شده، و برای تهیه نوشیدنی مورد استفاده قرار میگیرد و در زمان استراحت به عنوان یک آرام بخش از آن مینوشند.

این گیاه هزاران سال است که از نظر دارویی، فرهنگی و اجتماعی، و همچنین برای تجارت مورد استراحت قرار میگیرد.

اگر به فیجی سفر میکنید، احتمالا در طول سفر برخی از کاواها به شما پیشنهاد میشود، بنابراین خوب است ،برخی از آداب و رسوم این نوشیدنی را بدانید.

در صورت ارائه کاوا، از رد کردن آن پرهیز کنید، به ویژه اگر مرد هستید. واگر زن هستید و واقعا نمیخواهید از آن امتحان کنید، میتوانید با صمیمیت از پیشنهادش خودداری کنید.

کاوا نوشیدنی فیجی

 

نوشیدنی فیجی کاوا

 

 

در سفر به فیجی چه کارهایی انجام دهیم؟

بسیاری از مردم در فیجی، به خاطر زیبایی شدید مناطق گرمسیرش، بیشتر وقت خود را دراطراف سواحل خیره کننده اش میگذرانند. شما باید مدتی ،را هم در جستجوی مناظر باستانی و گذر از مکانهای معروف فیجی در جزیره اصلی آن، ویتی لوو بگذرانید، و یا در مناطق آتشفشانی جزیره جنگل های سرسبز و روستاهای سنتی را کاوش کنید.

 

از زیبایی شگفت انگیز زیر آب لذت ببرید

اقیانوس آرام جنوبی که مهد جزایر فیجی است ،با زندگی دریایی سرچشمه میگیرد و آب شفاف، آن را برای غواصی ایده آل میکند.

به هنگام گشت و گذار در آب های این جزیره، چه به هنگام رفتن به دریا و یا برگشت به سمت ساحل، در سواحل برخی از جزایر با دیدن مرجان های رنگارنگ و ماهی های عجیب و غریب، شگفت زده خواهید شد.

اکثر افراد که برای شیرجه رفتن و غواصی به فیجی می آیند، به دنبال این هستند که در محیط طبیعی در کنار پرتوهای مانتا شنا کنند. این پدیده های نادر و برازنده اقیانوس فقط در نقاط خاصی از جهان یافت میشوند بنابراین .

است.Manta Ray فرصت را از دست ندهید. یکی از مطمئن ترین مکان ها برای دیدن این اشعه های بی نظیر کانال باریک بین جزایر نانویا بالاوو و دراوکا ، در نزدیکی ساحل

غواصی مرجان

مانتا ری دریا اقیانوس آرام فیجی

 

 

 معبد سوامی  Sri Siva Subramaniya

یک معبد بی نظیر و مرفه هندو در قلب نادی، و با طراحی منحصر به فرد و نمای بیرونی رنگ روشن است. این یکی از تنها مکان های جهان در خارج از هند است ،که میتوانید معماری سنتی آن را تماشا کنید.

شما میتوانید با قدم زدن در اینجا به راحتی با فرهنگ تزریقی هند و فیجی آشنا شوید. به یاد داشته باشید، که حتما لباس مناسب بپوشید و به هنگام ورود کفش خود را درآورید. میتوانید در خارج تعدادی عکس بگیرید. اما در داخل از

استفاده از دوربین خودداری کنید.

معبد فیجی سوامی هندو

 

 

جزیره Robinson Crusoe

خود را در فرهنگ فیجی در جزیره رابینسون کروزو غوطه ور کنید. برای تجربه ی طعم زندگی جزیره ای به سمت این جزیره ،در نزدیکی ساحل مرجانی ویتی لوو بروید. با سفر به این بهشت جزیره خصوصی میتوانید

مهمان نوازی و فرهنگ و سنت های معتبر فیجی را به راحتی لمس کنید و این ترکیب کاملی از ماجراجویی و آرامش را پدید می آورد.

بازدید از اینجا میتواند شامل غواصی، تماشای خرچنگ های گلی، گرفتن کایاک، ماهی گیری، کوه نوردی و تماشای یک نمایش دیدنی آتشی عصرانه و… باشد. سفرهای روزانه هم به این جزیره امکان پذیر است اما

در این صورت پیشنهاد میکنیم بیشتر وقت خود را در آنجا بمانید تا با ماندن یک شب از سنت فیجی لذت ببرید.

 

 

 

 جزیره  Taveuni

جزیره تاوونی، معروف به (جزیره باغ) فیجی است و برخی از جالب ترین جاذبه های این کشور را میتوان دراینجا یافت، بودن در کنار طبیعت، کاوش مناظر سرسبز، فرار از فشارو شلوغی از زندگی روزمره.

اگر شما از علاقه مندان به گل و گیاه هستید، پیشنهاد میکنیم، به پارک باشکوه میراث ملی بوما بروید، که تنها مکانی در سراسر دنیاست ،که میتوان گل تگیموشیا را در آن یافت.

سپس در آبشارهای Tavouro حمام کنید ویا یک تور پیاده روی در امتداد خط ساحلی لاونا را تجربه کنید.

وجود دارد ، هرچند که روستاهای ساموسومو و ناکارا مسکن محدودی را ارائه می دهند. Taveunبه دلیل کوچک بودن این مکان، مکان های کمی برای اقامت در

تاوونی فیجی سرسبز

فیجی آبشار

فیجی گل تاگیموشیما گیاه شناسی

 

چشمه های آبگرم Sabeto

در چشمه های آبگرم سابتو غوطه ور شوید و ذهن و بدن خود را جوان کنید.

این چشمه های جذاب در نزدیکی نادی قرار دارند و دارای خواصیت جوانسازی هستند،و یکی از گوهرهای پنهان فیجی است، هم به دلیل وجود مواد معدنی موجود در آب و هم به دلیل محیط حیرت انگیز جنگل.

مطمئنا پس از شنا در این استخرها و دیواره گودال طبیعی گل، احساس طراوت بی نظیری دارید.

از جذابت های دیگر بازدید از اینجا، لبخند درمانی در آفتاب گرم فیجی است .و برای آرامش بخش کردن این تجربه، میتوانید با پرداخت مبلغی به یکی از روستائیان محلی درخواست ماساژ ملایم کنید.

پارک ملی فیجی اب گرم

ماساژ

 

 

شام Lovo

شام را که در یک لواوی فیجی پخته شده است میل کنید، این روشی باور نکردنی برای تهیه غذاست.

میتوانید طعم و مزه اصیل یک غذای فیجی را در یک وعده غذای پخته شده در لواوی تجربه کنید. آنچه در این مورد بسیار ویژه است این است که این اجاق گاز در زیر زمین قراردارد و هیچ وسیله برقی مورد استفاده قرار نمیگیرد.

بسیاری از روستاها و استراحتگاه های جزیره ای، ضیافت لوا، بهترین غذای اصیل فیجی را دارند. آنها گودالی زیر زمین ایجاد میکنند و ذغال سنگ داغ را درون آن دفن میکنند.

تمام مواد تشکیل دهنده آن ، اعم از گوشت ، ماهی یا سبزیجات ، بسته بندی می شوند و داخل آن قرار می گیرند، گودال سپس در برگهای موز یا کیسه های سیب زمینی پوشانده می شود و برای چند ساعت آهسته طبخ می شود ،

و در نتیجه آن یک ضیافت فراموش نشدنی به وجود می آید.

فیجی شام لوو گودال ذغال

 

 

 زندگی شبانه Suva

زندگی شبانه سوا تضادی با زندگی سنتی در جزیره دارد.

پر جنب و جوش ترین زندگی شبانه فیجی را می توان در پایتخت سووا ، در سواحل جنوب شرقی ویتی لوو یافت، کافه ها و کلوپ های شبانه زیادی وجود دارد که می توان در اینجا یافت ، تضاد آشکاری با بهشت های جزیره ای مسالمت آمیز که این کشور به آن مشهور است

بعد از استراحت یک روز سخت ، یک غروب خورشید خیره کننده را در یک ساحل نزدیک بگیرید و سپس برای یک شب پر جنب و جوش با افراد محلی به داخل شهر بروید…..