مجارستان

مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد و از محدود کشورهای اروپایی که با دریای آزاد احاطه نشده است.پایتخت این کشور شهر بوداپست است. این کشور حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن مجاری است و واحد پول این کشور فورینت می باشد.پرجمعیت ترین شهر مجارستان بوداپست است که یک میلیون و 740 هزار نفر جمعیت دارد و برای گردشگران به شهر توریستی شهرت دارد و در لیست 14 شهر برتر دنیا است. دیدنی های این شهر کسل هیل، موزه های هنر زیباذو موزه های ملی است. مجارستان از کشورهای توریستی شناخته شده در دنیا محسوب می شود که در سال 2011 میلادی 10/2 میلیون گردشگر را بهخود جذب کرده است. چشمه های آبگرم که در سرتاسر کشور مجارستان ورود کرده است و فقط در شهر بوداپست 118 چشمه آب گرم وجود دارد که سالانه هزاران گردشگر را جذب این کشور کرده است.چشمه های آب گرم مجارستان مشهور به اثر جادویی هستند که بسیاری از بیماری های مزمن را تسکین و درمان می کنند این آب ها نه تنها برای توان بخشی بلکه برای خوشگذرانی هم گزینه ای خوبی است.

"مجارستان

فرهنگ مجارستان

آب و هوا

این کشور دارای آب و هوایی معتدل است. تابستان هایی بسیار گرم دارد; و در ماه های ژوئن تا اگوست دمای هوا تا 35 درجه سانتی گراد;هم خواهد رسید. بهار و پاییز هوا معتدل می باشد.در زمستان هوا سرد است; و درجه تا 10 درجه زیر صفر هم می رسد.

"آب

غذاها

لانگوش محبوب ترین غذا این کشور در تمام ادوار است. نانی سرخ شده به عنوان جایگزینی جذاب بجای نان شمار می آید. برخی معتقدند این غذا مربوط به اثرات ترکیه است و;برخی هم معتقدند مربوط به روم باستان است.

در صورتی که تمایل دارید به مجارستان سفر کنید اینجا کلیک کنید

"غذای