معرفی یونان

رسم عروس‌های یونانی برای دوستانشان چیست؟

با توجه به فرهنگ‌های حاکم بر کشور‌های مختلف جهان رسوم مربوط به این اتفاق هم متفاوت است.
رسم‌هایی جالب و عجیب که همزمان باعث شگفتی و خنده افراد می‌شود.یونان نیز همچون کشور‌های دیگر جهان رسومات عجیب خود را دارد که یکی از آن‌ها نوشتن نام دوستان مجرد عروس خانم کف کفش او است. اولین نامی که پاک شود عروس بعدی اوست. این رسم از دیرباز در یونان اجرا می‌شده است.

رسم و رسوم

جولای و اگوست به آتن سفر کنید

آتن با توجه به موقعیت مدیترانه‌ایش دارای آب و هوایی گرم در تقریبا تمامی سال است. این امر بازدید از این شهر را در تمام سال، لذت‌بخش می‌کند. با این حال در برخی مواقع سال، ممکن است هوا بسیار گرم باشد؛ مانند ماه‌های تابستانی ژوئن تا سپتامبر (۱۱ خرداد تا ۱۰ مهر)، که دمای هوا ممکن است تا ۳۲٫۲ درجه سانتی‌گراد نیز برسد.اگر میخواهید سفری فوق العاده و خاطره انگیز به یونان داشته باشید به صفحه ی تورهای یونان ما مراجعه کنید.

خانه ی مار مقدس ( ارکتیون)

یونان قدیم بر این باور بودنند که مار مقدسی در این معبد زندگی میکند. آنان برای اینکه رضایت مار را جلب کنند، برای او کیک عسلی درست میکردنند و در آن معبد قرار میدادن اگر مار کیک را میخورد که نشانه خوش یمنی بود، اما اگر آن کیک را نمیخورد نشانه ی بدشگونی و بدیمنی بود.

اریکتون

لذیذترین غذاهای یونان

کشور یونان سال ها تحت سلطه امپراتوری عثمانی بوده و همین موضوع تاثیر زیادی بر فرهنگ و آشپزی این کشور داشته است. غذاهای یونانی تحت تاثیر آشپزی ترکی، عربی و خاورمیانه قرار گرفته و تنوع خوشمزه ای از غذاهای این مناطق را می توانید در این کشور مشاهده کنید. غذاهای یونانی کاملا با ذائقه و سلیقه ما ایرانی ها سازگار است و در سفر به یونان می توانید حسابی شکم گردی کنید و دلی از عزا دربیاورید.

غذای یونانی

(موساکا) یکی از غذاهای هیجان انگیزه یونان

موساکا، از غذاهایی است که با بادمجان یا سیب‌زمینی درست می‌شود. اغلب دارای گوشت چرخ کرده و از غذاهای کشورهای امپراتوری سابق عثمانی و دارای تنوع منطقه‌ای و محلی فراوانی است.

موساکا

 

مرکزشهر اتن (Syntagma)

دو میدان اصلی درکشور یونان وجود دارد. به اسم های سایتنتاگما و اومونیا میدان های اصلی این شهر هستن.که به دو خیابان استادیو و خیابان پانیپیسیو به یک دیگر وصل میشود. در این دو میدان این خیابان ها به هم متصل میشوند.میتوان به زیباترین و تعداد زیاد غیرقابل شمارش اثار ئئوکلاسیک دنیا را در معماری این ساختمان های زیبا و دیدنی این منطقه مشاهده کرد.از این معماری زیبا که بگذریم میتوانیم به سمت عمارت کاخ ریاست جمهوری که رفت از انجا در سال 1897ازآنجا نیم نگاهی به ورزشکاران آتن بی اندازیم.

میدان اصلی یونان

باصرفه خرید کردن در یونان

قیمت و انواع نوشیدنی و غذاها بستگی به جا و مکانی دارد که انتخاب میکنید. و حضور پیدا میکنید اگر به جاهایی که بیشتر مردم خود اون شهر یا کشور خرید میکنند، سر بزنید غذا و نوشیدنی خوب و ارزانی پیدا خواهید کرد. جالب است بدانید که در رستوران هایی که منوی انگلیسی دارند قیمت ها کاملا گران است. غذایی سوولاکی که جزء لذیذ ترین غذاهاست یعنی نوعی کباب فوری یونانی در فست فودهای محلی میتواند انتخاب خوشمزه ومقرون به صرفه ای باشد.

مرکز خرید

پارک ملی ساماریا

اگرعاشق طبیعت هستید حتما توصیه میشود که سفری به یونان داشته باشید. در سفر به یونان حتما برای یک بار هم که شده به پارک ملی ساماریا که در جزیره کرت قرار دارد حتما سفر کنید. این منطقه جذاب یکی از بهترین جاذبه های گردشگری یونان است که طبیعت بسیار زیبایی دارد و از اومالوس در کوه های سفید شروع وتااگیا روملی در دریای لیبی ادامه پیدا میکند.

یونان

یونان

آگورا

آگورا (به انگلیسی: Agora و به یونانی: Ἀγορά) به میدان‌های عمومی مهم در شهرهای یونان باستان گفته می‌شد، که نقش مرکزیت شهر را ایفا می‌نمود. معمولاً در اطراف هر می‌دانی رواق‌های اختصاصی ساخته می‌شد، که قاضی‌ها در آن رواق‌ها به داوری و قضاوت می‌پرداختند.در وسط آگورا، معمولاً مراسم عمومی و مذهبی و همچنین برخی جشن‌ها برگزار می‌شد. همچنین مجسمه‌های خدای یونان باستان (خدایان کوه آلپ) و نیز قهرمانان این سرزمین نیز، در آنجا نصب می‌شد. آگوراها همچنین اصلی‌ترین مرکز اقتصادی شهر نیز محسوب می‌شد.معروفترین آگورا در تاریخ یونان باستان آگورای آتن بود که معمولاً اجتماعات عام در آنجا صورت می‌گرفت.

آگورا

میکونوس (جزیره)

یکی دیگر از جاهای جذاب یونان جزیره میکوتوس است. که در بین تمام افراد و گردشگران، محبوب و هیجان انگیز;به چشم می اید.این شهر زیبا پرشده از بوتیک و هتل های خوب از جمله رستوران های باکیفیت و بینظیراست. همین چند موارد،باعث شد، تا محبوبیت زیادی داشته باشد.

میکونوس