مهاجرت و هرآنچه درباره آن باید بدانید

مهاجرت   immigration 

مهاجرت فرایندی است که از طریق آن، افراد به اقامت دائم یا شهروند یک کشور دیگر تبدیل می شوند. از نظر تاریخی روند مهاجرت برای دولت ها از مزایای اجتماعی اقتصادی و فرهنگی بسیاری برخوردار بوده است .

تاریخچه ی مهاجرت بسیار طولانی و متنوع است، و در بسیاری موارد منجر به پیشرفت جوامع چند فرهنگی شده است.

در واقع مهاجرت حرکت بین المللی مردم به کشور دیگری است که در ان بومی نیستند و یا در آنجا تابعیتی ندارند تا بتوانند در آنجا سکونت داشته باشند که می تواند با هدف دائم یا موقت باشد .

مهاجرت فرم مهاجرت روان نویس

 

 

علل مهاجرت

افراد معمولا برای فرار از شرایط نامساعد مانند: فقر، مسائل سیاسی، بیکاری، جنگ و… تصمیم به مهاجرت می گیرند

اما دلایل دیگری نیز برای جذب مهاجران وجود دارد مانند: آموزش بهتر، مسکن بهتر، درآمد بیشتر، آزادی های سیاسی بیشتر و امکانات رفاهی و…

 

 

 

 

مزایا و مضرات مهاجرت چیست ؟

مزایا: فرهنگ غنی تر و متنوع تر ، کاهش کمبود نیروی کار، مهاجران آمادگی بیشتری برای مشاغل کم درآمد دارند

مضرات: افزایش هزینه ی خدمات مانند: مراقبت های بهداشتی و آموزشی، ازدحام جمعیت، اختلاف نظر ها بین ادیان و فرهنگ های مختلف

مهاجرت ویزا

 

 

 

تعریف مهاجرت درست چیست؟

مهاجرت درست و اصولی، هرگز به معنی ترک وطن برای همیشه نیست. بسیاری از ما در کشور وابستگی های زیادی داریم، بنابراین مهم است که بتوانیم هرزمان که بخواهیم به وطن بازگردیم.

افراد اغلب برای رسیدن به شرایط بهتر، تصمیم به مهاجرت میگیرند و اینجاست که تصمیم درست، معنی میدهد. مهاجرتی که شرایط زندگی فرد را از وضع کنونی به حالت بهتری تغییر دهد و در غیر این صورت این حرکت غلط است.

 

 

 

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

اولین قدم در جهت شروع یک مهاجرت صحیح، داشتن یک برنامه اصولی است. ریسک های مسیر را بشناسید، و از ابتدا برنامه ریزی کنید، که اگر از مسیر انتخابی تان موفق نشدید، از چه روش های جایگزینی میتوانید استفاده کنید

انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت درست، وابسته به شرایط شخصی و خانوادگی افراد است.

در نظر داشته باشید، قبل از اینکه بخواهید اقدامی در این جهت انجام دهید حتما با افراد کاردان در این زمینه، مشورت کنید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

کارشناسان چیستا، آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره در این زمینه برای شما عزیزان هستند.

مهاجرت ویزا دلار

 

 

به کجا مهاجرت کنیم؟

نمی توان یک کشور خاص را به عنوان بهترین مقصد مهاجرت، نام برد اما محبوب ترین کشورها برای مهاجرت، کشورهای اروپای غربی مثل: اتریش، آلمان، سوئیس، سوئد، فنلاند، پرتغال و همچنین، کشورهای کانادا، آمریکا و استرالیا از محبوب ترین مقاصد مهاجران شناخته میشوند.

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت، بلغارستان، یونان، قبرس، هند، اوکراین، گرجستان و ترکیه هستند.

 

 

انواع مهاجرت

2نوع مهاجرت داریم :

 

1- تحصیلی

2- کاری

 

 

مهاجرت تحصیلی

افرادی که میخواهند در کشور خارجی تحصیل کنند، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنند. ویزای تحصیلی، در واقع نوعی اقامت موقت است که امکان تحصیل، کار و زندگی را در آن کشور به اشخاص، متقاضی می دهد با گرفتن ویزای تحصیلی، دانشجوی پذیرفته شده دردانشگاه معتبر، اجازه ی اقامت در کشور مقصد را کسب کرده است. حداقل سن برای گرفتن ویزای تحصیلی، 4 سالگی هست و افراد می توانند از این سن، برای تحصیل در دیگر کشور ها اقدام کنند .

مهاجرت تحصیلی دانشجو ویزا تحصیلی

 

 

 

مهاجرت کاری

افراد ممکن است به دلایلی مختلفی به خارج از کشور سفر کنند. یکی از عمده دلایل، مسائل مربوط به کار می باشد. اگر کسی قصد داشته باشد از کشور به منزله ی کار و فعالیت تجاری خارج شودف نیاز به داشتن ویزا دارد، که این نوع ویزا را به عنوان ویزای کاری تلقی میکنند.

ویزای کاری مزایای خاص خود را دارد که مهم ترین آن، این است در صورتی که شخصی موفق به گرفتن ویزای کاری شود، میتواند با خیالی آسوده به کشور مورد نظر مهاجرت کند، و از روز اول صاحب شغل و درآمد شود. داشتن درآمد و کار در بدو ورود به کشور های خارجی، بسیار امتیاز خوبی است.

از دیگر مزایای ویزای کاری، این است که نیازی به سرمایه گذاری ندارد، و با مبلغ نا چیزی که آن هم شامل هزینه ی رفت و آمد و وکیل خواهد بود،

میتوانید شرایط زندگی خود را بهبود دهید و کار مناسب با تخصص و شان خود را بیابید