مهاجرت به کانادا و هرآنچه باید بدانید!

همه چیز درباره مهاجرت به کانادا!

مهاجرت به کانادا، از بحث های داغ سال های اخیر است. کانادا، یکی از کشورهای مورد قبول بسیاری از مهاجران می باشد. این کشور با داشتن مدیریت های صحیح، و وسعت بسیار بالا، همواره به یکی از پرمخاطب ترین کشورها برای مهاجرت، تبدیل شده است. و در صورتی که حس کند شما به درد اجتماع آن خواهید خورد، به راحتی اقامت کانادا را به شما عطا خواهد کرد.

این کشور، یکی از بزرگترین پذیرندگان مهاجر می باشد، و بسیاری از افراد، برای کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. اما مهاجرت به این کشور نیز، دارای مشکلات بسیاری زیادی است، و یک فرد به تنهایی نمی تواند بر این امور فائق آید. پس برای حل مشکلات اقامت، زندگی راحت و یا تحصیل، باید از مشاوران حرفه ای در امر مهاجرت استفاده نمایند.

این کشور با داشتن وسعت بسیار زیاد و سطح بسیار پیشرفته کار و تکنولوژی، به دنبال مهاجران سودمند و خوب می باشد، تا بتواند جامعه خود را با افرادی شایسته و خاص پر نماید، و سطح زندگی مردم کشور را روزانه بهبود ببخشد.

روش های گوناگونی برای ورود به کشور کانادا وجود دارد، و هر فرد براساس ویژگی های خود می تواند یکی از آنها را برگزیند، اخذ اقامت کانادا، از طریق شروع کسب و کار، سرمایه گذاری و یا ادامه تحصیل می باشد، و بسته به شرایط هر فرد، این روش ها می توانند بهترین راه حل برای او باشند. اما ویژگی هایی وجود دارد که در تمام موارد ذکر شده در بالا، یکی می باشد، و برای رسیدن به یک مهاجرت بی دردسر باید این مسائل را بدانید، و از آنها بهره مند شوید.

در این مقاله سعی داریم راه های مهاجرت به کانادا را بررسی نموده، و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰ را معرفی نماییم. ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید…

 بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر  Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی، از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند!

بسته به شرایط تحصیلی، خانوادگی، شغلی و اقتصادی هر شخص، برای مهاجرت کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که در زیر به معرفی بهترین این روش ها می پردازیم

 

 

 

روش های مهاجرت به کانادا:

1. از طریق کسب وکار

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کاناداست. اگر دارای مهارت های خاصی هستید، و میخواهید به کشور کانادا برای داشتن یک کار مهاجرت کنید، این انتخاب می تواند به خوبی برای شما انجام گیرد، زیرا این کشور به دلیل وسعت و نیازهای خود، همراه به دنبال نیروی کار توانمند، در همه امور زندگی می باشد.

از این رو افرادی که دارای تجربه بیزینسی خوبی می باشند، می توانند از این طریق و از سوی یک شرکت معتبر، به دنبال اخذ مهاجرت باشند.
همچنین مهندسان، می توانند به سوی کانادا مهاجرت کنند. چرا که کشوری صنعتی همچون کانادا، از این افراد بسیار استقبال خواهد کرد، مهندسان می تواندن با داشتن ایده های نو در صنعت، به این کشور مهاجرت کنند، و در کارخانه خود و یا مراکز بزرگ کشور، اقدام به شروع کار نمایند.

البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.

لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری، از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer)، می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت، و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا به حساب بیاید.

 

ویزای خود اشتغالی نیز، از دیگر راه های مهاجرت به کانادا می باشد، که به افراد این امکان را می دهد، تا بر اساس مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازند. البته در سال های اخیر به دلیل درخواست های بسیار زیاد برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط خاصی در نظر گرفته، که باعث شده افراد از شانس کمتری برای مهاجرت کانادا با این روش برخوردار باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ۲۰۲۰

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

 

 

2. ازدواج با همسر کانادایی

یکی از روش هایی که می تواند به اخذ اقامت کانادا کمک نماید، ازدواج با یک شهروند کانادایی می باشد. در این روش همسر شما می تواند، یکی از اقوام  تراز اول خود را به کشور فرا بخواند، و می تواند شما را به عنوان این فرد در نظر بگیرد. و حال می توانید به راحتی با اخذ مجوز های لازم، اقدام به مهاجرت به کانادا نمایید. البته این روش چندان هم ساده نیست، اخیرا شرایط مهاجرت به کانادا، از طریق ازدواج بسیار سخت شده است، و تنها افرادی موفق به مهاجرت به این روش می شوند، که با ازدواج واقعی می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند. برای دریافت این ویزا نیز، لازم است تا افراد مدارکی چون، میزان درآمد، و قدرت تامین هزینه زندگی، میزان دارایی و مکان مورد نظر برای زندگی را مشخص نمایند.

 

 

 

3. دریافت اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

دریافت اقامت از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است، که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث میشود، که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده، و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند، و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق اسپانسرشیپ، برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید.

 

 

4. تحصیل در کانادا و دریافت اقامت

دریافت ویزای تحصیلی نیز، از دیگر روش های مهاجرت و دریافت اقامت کانادا می باشد، که طرفداران زیادی در بین جوانان دارد.

بسیاری از کشورهای جدید و پیشرفته، به دانشجویان اهمیت بسیار خاصی می دهند، از این رو میتوانید از طریق یک شرکت مسافرتی معتبر، به راحتی، محلی را برای تحصیل خود در کانادا برگزینید، و با تامین هزینه های مالی اقدام به زندگی در آن کشور نمایید.

درصورتی که دارای مدارک عالی هستید، و می توانید بار علمی خود را به راحتی، با ارائه مقالات و ایده های نوین، به برترین دانشگاه های کانادا اعلام کنید، می توانید با انجام پروسه های لازم و مشورت گرفتن از تیم های برجسته مهاجرتی، به راحتی در کشور کانادا و با هزینه این کشور اقدام به تحصیل نمایید.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۰

 •   برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 •   برخورداری از مدرک تحصیلی
 •   ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا
 •   داشتن تمکن مالی
 •   ارائه گواهی سلامت پزشکی
 •   ارائه فرم های پر شده مربوط به پذیرش

 

 

 روش مهاجرت تضمینی به کانادا !

همانطور که در بالا گفته شد، برای مهاجرت کانادا و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا، روش های مختلف بسیاری وجود دارد، اما لزوما همه این روش ها موفقیت آمیز، مطمئن و سریع نیستند. مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، از بهترین روش های مهاجرت تضمینی به کانادا است، که اخیرا این کشور برای سهولت در مهاجرت صاحبان کسب و کارها، و ایده های خلاق ارائه کرده است.

علاقه مندان به مهاجرت کانادا می توانند، با این روش، به راحتی و با صرف کمترین هزینه و وقت، اقامت این کشور را بدست آورند.

 

در بین این روش ها، روش های رایگانی نیز وجود دارد، که افراد از سوی شرکت های تقلبی و غیر واقعی، گول خورده، و با مشکلات زیادی همچون کلاهبرداری های نجومی، و یا دزدیده شدن روبرو می شوند، که می توانید انواع آن را در جامعه ببینید. از این رو مشورت کردن با تیم های معتبر و با تجربه می تواند، بسیار در امر اخذ اقامت کانادا یاری رسان شما باشد، و از این روش یک مهاجرت ایمن را برای خود ایجاد نمایید.

 

 

از کجا شروع کنم؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در پروسه مهاجرت با آن مواجه می شویم، این است که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

پاسخ این سوال، بستگی به روشی دارد که برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنید. برای هر روش، شرایط متفاوتی باید داشته باشید، در نتیجه اولویت ها، و قدم هایی که باید بردارید هم متفاوت است. بنابراین باید از تحقیق و بررسی درباره روش های مهاجرتی موجود، و انتخاب بهترین روش مهاجرت، متناسب با شرایط خودتان، شروع کنید. در مرحله بعد، اقدام به فراهم کردن شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت نمایید.

مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی است، که نمی توان بدون اطلاعات کافی و بررسی همه جوانب، قدم در این راه گذاشت.

برای مهاجرت به کانادا لازم است، تا ضمن شناخت و آشنایی کلی با کشور کانادا، وضعیت اقتصادی و فرهنگی، بازار کار، قوانین و مقررات، سیستم بیمه و بهداشت و درمان و آب و هوا، بخصوص با توجه به سرمای شدید در این کشور، که برای بسیاری از ایرانیان چندان آسان نیست، اطلاعاتی را جهت اقدام به مهاجرت کسب کنید. در ادامه با ما همراه باشید، تا جواب پرسش “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟” را بیابید.

 

 • برای مهاجرت تحقیق کنید

اگر دوستان و آشنایانی دارید، که به کانادا مهاجرت کرده اند، حتما از آنها پرس و جو کنید، و با اطلاعات واقعی مهاجرت، و زندگی در کشور جدید آشنا شوید. مطالب سایت های مختلف را مطالعه کنید، تا پاسخ همه سوالات‌تان را بیابید.

در مورد دلایل و اهداف مهاجرت خود فکر کنید. تحقیق کنید که آیا زندگی در کانادا کمبودها و مشکلاتی، که به خاطر آنها مهاجرت کرده اید، را جبران می کند؟

وقتی از خودتان می پرسید، برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ شاید بهتر باشد ابتدا بپرسید، من اهل تغییر و تحمل سختی مهاجرت هستم یا نه؟! مهاجرت به کانادا را به سادگی یک سفر تفریحی تصور نکنید. این تصمیم پر از ریسک است، ممکن است مجبور شوید زندگیتان را از صفر شروع کنید. باید با خودتان روراست باشید، که آیا می توانید تغییرات اساسی و سخت را بپذیرید و با آن سازگار شوید یا نه؟!

کشور کانادا را با دیگر کشورها مقایسه کنید، تا مطمئن شوید بهترین کشور را متناسب با شرایط خود، انتخاب کرده اید، تا بعد از طی کردن مراحل مهاجرت پشیمان نشوید.

 

 • در مورد روش مهاجرت به کانادا تصمیم گیری کنید

این مرحله خیلی مهم است، اول باید بدانید به چه روشی مهاجرت می کنید تا سایر مراحل را براساس آن برنامه ریزی کنید. در مورد تمام روش هایی که در بالا ذکر شد، تحقیق و بررسی کنید. شاید شما به روش مهاجرت کاری فکر می کنید اما مهاجرت تحصیلی شما را زودتر به نتیجه  برساند و آینده شغلی و امتیازات بیشتری برایتان به همراه داشته باشد. اگر

 

میخواهید با خانواده مهاجرت کنید بهترین روش برای اقامت دائم برای تمام اعضای خانواده را در نظر بگیرید

 

 

 • در مورد شهر محل سکونت خود تصمیم بگیرید

با توجه به شرایط بسیار متفاوت شهرهای کانادا برای مهاجران، باید بدانید در کدام شهر می خواهید ساکن شوید. بعضی از شهرهای کانادا به صورت مستقل اقدام به جذب مهاجر برای روش های خاص مثل سرمایه گذاری یا خوداشتغالی می کنند. برای مثال اگر به روش تحصیلی مهاجرت می کنید حتما باید دانشگاه های شهرهای مختلف را بررسی کنید و انتخاب شهر را براین اساس انجام دهید. علاوه براین موارد، زبان رایج شهر مورد نظر را هم باید در نظر بگیرید. اگر شهر محل سکونت شما فرانسوی زبان است، بهتر است از همان ابتدا روی زبان فرانسه تمرکز کنید

 

 

 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه بگیرید

یکی از رایج ترین اشتباهات در پاسخ به سوال “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟” این است که انگلیسی بخوانید و سعی کنید نمره آیلتس بالا بگیرید. همه روش های مهاجرت کانادا نمره آیلتس یکسانی نیاز ندارند. برای بعضی روش ها نمره پایین هم کفایت می کند و نیازی نیست وقت بیشتری برای نمره بالا بگذارید. از طرفی دیگر اگر زبان رایج شهر محل سکونت شما فرانسوی است، بهتر است زبان فرانسه خود را تقویت کنید تا برای ارتباط با مردم مشکل نداشته باشید. پس طبق مراحل بالا ابتدا روش مهاجرت به کانادا و سپس شهر را انتخاب کنید و بعد به انتخاب زبان برای شرکت در آزمون ها برسید

 

 

 • مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا را آماده کنید

پس از آشنایی با مراحل مهاجرتی و برنامه ریزی های لازم، جهت سپری کردن روند مهاجرتی مستلزم ارائه مدارک جامع تری هستید؛ مدارکی چون:

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی)
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
 • مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل)
 • مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی، فیش حقوقی)
 • سند ازدواج برای افراد متاهل و پرونده پزشکی و گواهی سوء پیشینه از مدارک عمومی است که برای اکثر روش ها لازم است

ضمنا سه مدرک پاسپورت (گذرنامه)، ویزا و مدارک مربوط به تمکن مالی در هنگام مهاجرت جهت ارائه به ماموران فرودگاهی، الزامی است.

 

 

 • خودتان را برای شکست هم آماده کنید

هیچ روش صد در صد تضمینی برای مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری وجود ندارد

فقط با داشتن اطلاعات دقیق و آماده کردن مدارک درست و ارائه آنها به بهترین شکل می توانید درصد موفقیت را بیشتر کنید، اما در هر حال امکان اینکه پرونده مهاجرت شما رد شود هم وجود دارد