مونیخ از نزدیک!

مونیخ

مونیخ یکی از بهترین و بزرگ ترین شهر های دنیاست، که در کشور آلمان قرار دارد و سومین شهر پر جمعیت این کشور است. مونیخ شهری است ثروتمند و شعبه ی مرکزی شرکت هایی بزرگ مثل زیمنس، بی.ام.و، الیانز ، من ای.جی و موتورهای هواپیمای ام. تی. یو در این شهر قرار گرفته اند.

شهر های نزدیک به مونیخ داخاو، استارنبرگ و نورمبورگ در آلمان و سالزبورگ در اتریش هستند.

شعار این شهر Munchen mag dich به معنی مونیخ شما را دوست دارد، است.

آب و هوای مونیخ

آب و هوای این شهر در تمام فصول مختلف سال، متغیر است. نزدیک بودن کوه آلپ به شهر دوست داشتنی مونیخ سبب شده;که بارش باران و برف در این شهر بیشتر از بقیه ی شهر های آلمان باشد.

رستوران و کافه های مونیخ

اگر پای شما به مونیخ رسیده باشد;و هوس خوردن غذایی محشر را  کرده باشید. باید به یکی از کافه ها و یا رستوران های خوب این شهر بروید که طعم واقعی غذای آلمانی را مزه کنید.

در اینجا برخی از کافه ها و رستوران های نمونه را بیشتر می شناسیم.

کافه Luitpold

اگر به دنبال کافه ای;شیک و قدیمی هستید، بهترین انتخاب;ممکن است کافه Luitpold باشد. معروفیت و محبوبیت این کافه به دلیل وجود سر آشپز معروف لبرت زیگلر است،که با آشپزی فوق العاده اش همه را جذب این کافه کرده است.

در این کافه شیرینی های بسیار خوش طعم به همراه قهوه ی اسپرسو سرو می شود، امتحان کردن آن، بارها ارزش دارد.

رستوران Hofbräuhaus

غذای سنتی، فضای سنتی و اصیل آلمان را می توانید در حوالی رستوران Hofbräuhaus حس کنید. تمام غذاهای سنتی این کشور در منوی این رستوران قرار گرفته اند، و تمام پیشخدمت ها لباس های اصیل آلمانی را تن کرده اند.

رستوران Dallmayr Delicatessen

وقتی مسافران خواستار نهایت لذت از خوردن دسر و شیرینی های آلمانی هستند، مردمان مونیخ پیشنهاد رستوران Dallmayr Delicatessen می دهند.

رستوران لیتل لندن

اگر دل شما کباب یا استیک می خواهد، بهترین رستوران برای خوردن این نوع غذاها لیتل لندن است. در این رستوران سرو انواع کباب به خوشمزه ترین شکل ممکن صورت می گیرد.

شویا

غذاهای ژاپنی را در دل مونیخ تست کنید، رستوران شویا با سرو انواع مختلفی از ماهی و میگو به روش ژاپنی، و کارکنان خوش برخورد شما را جذب رستوران می کنند.

رستوران 181

اگر می خواهید وقتی در حال میل کردن غذای خوشمزه خودتان هستید، مونیخ زیر پای شما باشد، بهترین انتخاب میتواند رستوران 181 باشد، این رستوران در برج المپیک است که یکی از برج های معروف این شهر اروپایی ست.

پخت و پز غذاهای این رستوران لوکس با سرآشپز معروف Otto Koch است.

مکان های دیدنی

مونیخ یکی از توریستی ترین شهر های اروپاست، از این رو انواع موزه ها، پارک ها، کلیساها، مراکز خرید و بسیاری از جاذبه های توریستی;دیگر در مونیخ هستند، که بعضی از معروف ترین آن ها را با هم در ادامه می بینیم.

باغ وحش هلابران

باغ وحش هلابران، یکی از بهترین باغ وحش های اروپاست، احداث این مکان به سال 1911 بازمیگردد، این باغ وحش بیش از 19 هزار حیوان از گونه های متفاوت را در خود توانسته جای دهد.

کلیسای سنت پیتر

قدیمی ترین کلیسای شهر مونیخ سنت پیتر است. معروف ترین خصوصیت این مکان تاریخی;وجود محراب بیست متری از قرن 18 ام میلادی;در داخل آن است. انواع نقاشی های;مقدس بر روی دیوار ها و سقف مشاهده می شود. برج این کلیسا نمایی ارزشمند;را در دل این شهر ایجاد کرده است.

باغ انگلیسی مونیخ

از بهترین جاذبه ها می شود به باغ انگلیسی اشاره کرد که نه تنها فضای سبزی بسیار بزرگ دارد. بلکه دارای دریاچه ی مصنوعی و مسیر پیاده روی 36 کیلومتری است. قشنگ ترین جایی که میتوان در یک روز آفتابی برای تفریح سر زد و ساعت ها وقت گذراند.

مارین پلاتز مونیخ

از گذشته تا حالا مارین پلاتز اصلی ترین میدان شهر بوده است. در این میدان می توانید;از تالار باشکوه و قدیمی دیدن کنید. همچنین فواره ی ماهی یکی دیگر از جاذبه های جذاب این شهر است.

اگر برای خرید جایی را نمی شناسید. این مکان تاریخی، می تواند جای خوبی برای شما باشد. انواع بوتیک ها، مراکز خرید و;رستوران های آلمانی در این جا قرار گرفته است.

بازار ویکچوالز مونیخ

چند قدم که از میدان مارین پلاتز دورتر می شوید، به بازاری سنتی و شلوغ خواهید رسید.که به ویکچوالز می شناسند. اهالی مونیخ;برای خرید محصولات تازه و ارگانیک و یا محصولات سنتی به این بازار محلی می روند.