نکات مهم تنها سفر کردن برای خانم ها

نکاتی درباره تنها سفر کردن زنان

ایده سفر کردن و گشت و گذار در کشورهای خارجی، و حتی مقاصد داخلی به تنهایی، می تواند کمی وحشتناک باشد، خیلی‌ها فکر می‌کنند تنها سفر کردن، کاری است که از عهده‌اش برنمی‌آیند، زیرا احتمال دارد در هر سفری، با اتفاقاتی و شرایطی مواجه شوند، که به ‌تنهایی نتوانند آن‌ها را حل ‌و فصل کنند.

این امر به خصوص برای برخی خانم هایی، که در درونشان احساس آسیب پذیری می کنند، بیشتر مشهود است.

با این حال، خانم های بسیاری هستند که دوست دارند، از مکان معمول زندگی خود خارج شوند، و دنیا را بگردند. این افراد به دنبال فرصت هایی برای یادگیری و رشد هستند، و به تجریبات چالش برانگیز و پر ارزش علاقه دارند.

البته قدم گذاشتن در محیطی که انسان با آن آشنایی ندارد، کار سختیست، اما خیلی وقتها، نباید بیش از حد، منتظر یک دوست یا همراه برای سفر باقی ماند و باید سفر کرد!

در این مطلب، قصد داریم به نکات مهمی برای خانم هایی، که علاقه مند هستند به تنهایی سفر کنند، اشاره کنیم، تا سفری راحت تر، امن تر و لذت بخش تر داشته باشند.

اگر از خانم هایی هستید که قصد دارید، به طور انفرادی مسافرت کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهم تنها سفر کردن را برایتان بگوییم…

سفر خانم چمدان فرودگاه

 

درباره مقصد خود به طور کامل تحقیق کنید

مقصد را درست پیدا کنید..! شاید شما برای سفرتان رویاپردازی کرده‌ باشید، ولی وقتی به مقصد می‌رسید، واقعیت با تصورات شما فرق داشته باشد. بهترین کار این است، که قبل از سفر، مقصد را مشخص و درباره‌اش خوب مطالعه کنید.

بهترین مکان، برای خوردن غذاهای محلی کجاست؟ وضعیت حمل و نقل عمومی، مقصد چگونه است؟ آیا جامعه مقصد، مرد سالار است؟

بهترین راه حل، برای اینکه ماجراجویی بدون استرسی داشته باشید، تحقیقات گسترده درباره مقصدتان است. احتیاجی نیست که تمامی جزئیات، مربوط به مقصد را از بر باشید. اما هرچه بیشتر درباره آن بدانید، سفری راحت تر و بی دغدغه تر خواهید داشت. همینطور می توانید، از تجربیات افرادی که قبلا به آن مکان سفر کرده اند، هم استفاده کنید.

نکته ی مهم دیگر این است، که تلاش کنید تا تمامی مشکلاتی که ممکن است، برایتان پیش بیاید را پیش بینی کنید، و راهکارهای جلوگیری و مقابله با آن ها، را در ذهن خود تداعی کنید.

مطالعه درباره جاذبه های گردشگری، و مکان هایی که باید ببینید هم، به راحت بودن سفر شما کمک خواهد کرد.

فناوری موبایل لب تاپ هواپیما جستوجو دوربین نقشه اطلاعات

 

 

برنامه مختصری داشته باشید

یک برنامه سفر برای خود بنویسید، هر چه قدر هم که می خواهد بد باشد، اشکالی ندارد! اطلاعات تماس مقصد، و شماره های هتل هایی که می خواهید، در آن ها اقامت کنید، را هم در گوشه ای برای خود یادداشت کنید. وقتی تنهایی سفر می‌کنید، آزادید به هر جایی که می‌خواهید بروید، و هر زمانی که خواستید، تصمیم‌تان را عوض کنید، اما قبل از سفر بهتر است، از آنهایی که تجربه تنها سفر کردن، را در کارنامه تجربیات خود دارند، درباره شهرها و جاهایی که مناسب افراد تنهاست، پرس‌وجو و از تجربه‌هایشان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چندان بی ‌برنامه هم پیش نروید.

سف برنامه یادداشت فنجان قهوه عینک نقشه پاسپورت

 

 

نسبت به خطرات هوشیار باشید

به ‌عقیده بسیاری، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها در تنهایی سفر کردن، به خصوص برای خانم ها، سالم ماندن و دوری از خطرات است. اگرچه به‌عقیده عده‌ای دیگر، ممکن است در سفرهای جمعی نیز با خطرات مختلفی روبه‌رو شویم.

وقتی به ‌تنهایی سفر می‌کنیم، باید بدانیم که لازم است، خودمان از پس همه‌چیز بربیاییم، نسبت به حفظ سلامتی‌مان هوشیار باشیم، و از چیزهایی که ما و شرایط‌مان را به‌خطر می‌اندازد، دوری کنیم.

طبیعت طبیعتگردی کوله پشتی

 

 

 

 حداقل یک نفر آشنا را از مقصدی که می خواهید به آن سفر کنید، مطلع سازید

برنامه سفرتان را، به یکی از دوستان نزدیک، و یا بستگان خود اطلاع دهید، تا آن ها بدانند که شما به کجا خواهید رفت، و در چه مکان هایی اقامت خواهید داشت. همچنین در طول سفر نیز با آن ها در تماس باشید، و آن ها را از حال خود با خبر کنید. این یکی از مهم ترین اصول سفر کردن به تنهایی است. همیشه یک نفر را از خود با خبر نگه دارید!!

سفر ماه عسل نقشه گردشگری جهانگردی طبیعت پارک موبایل فناوری

 

 

 

همه وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشید

بهتر است قبل از سفر، همه‌چیز را آماده کنید. برداشتن وسایلی که احتمالا، در طول سفر به آنها احتیاج پیدا میکنید، مثل دارو، قرص و چیزهایی مثل پاوربانک، چراغ ‌قوه، چاقوی جیبی، بشقاب و قاشق و لیوان، جی‌پی‌اس و… باعث می‌شود که همه‌جوره خودکفا باشید، و روی پای خودتان بایستید.

سفر لوازم ضروری چمدان دوربین عینک کلاه پاسپورت صندل هدفون

 

 

 

با مردم محلی و مسافران دیگر ارتباط برقرار کنید

با محلی‌ها بجوشید… مکالمه ای را با یک فرد محلی، در کافی شاپ و یا یک مسافر دیگر آغاز کنید. اگر کمی خوش شانس باشید، شاید آن ها هم، مسافرانی تنها باشند، و مایل باشند با شما در طول سفر دوست شوند.

یکی از راه‌های خوش گذراندن در سفر، معاشرت با افراد محلی‌ است. اگر تنها سفر می‌کنید، و می‌خواهید از تنهایی دربیایید، سعی کنید با محلی‌ها بیشتر بجوشید، از محلی‌ها غذا بخرید، در یک رستوران محلی غذا بخورید، یا سر صحبت را در کوچه و خیابان با آنها باز کنید. هم‌صحبتی با آنها باعث می‌شود، از ناشناخته‌ها هم باخبر شوید، و چیزهای جدیدی یاد بگیرید. از مردم محلی بخواهید، تا بهترین مکان های شهرشان را، برای بازدید به شما معرفی کنند، شاید آن ها خودشان داوطلب شدند تا شهر را به شما نشان دهند.

دوست گردشگری همسفر

سفر اقامت دوست هم اتاقی استراحت هتل هاستل

 

 

در جاهای خودمانی و کوچک اقامت کنید

ماندن در جاهایی مثل مسافرخانه‌، یا هاستل و اقامتگاه‌های بوم‌گردی، فرصت ملاقات با آدم‌های جدید، و به‌اشتراک گذاشتن تجربه‌ها را به آدم می‌دهد. راه دیگر معاشرت با بقیه، این است که مرتب از خودمان و سفرمان عکس بگیریم، و در صفحه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذاریم، تا از این طریق با دیگران و افرادی که مثل ما هستند، و دغدغه‌های مشترکی داریم، ارتباط برقرار کنیم.

هم اتاقی هتل هاستل لب تاپ روابط اجتماعی

 

 

فناوری کمک زیادی به خانم هایی که به تنهایی سفر می روند، می کند

اگر قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید، با اپراتور همراه خود صحبت کنید، و از آن ها بپرسید چگونه می توانید، سیم کارتتان را در مقصد فعال نگه دارید. اگر این کار امکان پذیر نبود، درباره تهیه سیم کارت، در کشور مقصد تحقیق کنید.

به همراه داشتن یک تلفن همراه فعال در طول سفر، به شما آرامش خاطر خواهد داد، و همچنین می توانید از طریق آن، با اطلاعات جاذبه های گردشگری، از جمله ساعات کاری آن ها آشنا شوید. در هر صورت تلفن همراه، به تنها سفر کردن زنان کمک زیادی می کند، چرا که شما را در ارتباط با کشور خود، و بستگانتان نگه می دارد، و می توانید ماجراجویی خود را با آن هایی که دوستشان دارید، به اشتراک بگذارید.

وبسایت ها و یا اپلیکیشن های سفر، همچون mealsharing.com  و یا  Eatwith ، را بر روی گوشی خود نصب کنید، تا از بهترین مکان ها برای خوردن غذاهای محلی آگاه شوید.

در اینجا >>>با بهترین اپلیکیشن های سفر <<< آشنا شوید.

فناوری موبایل لوکیشن نقشه مسیریاب

سفر چمدان پاسپورت موبایل

 

سعی کنید گروهی سفر کنید

تنها سفر کردن زنان، به این معنی نیست که آن ها باید تا آخر سفر، تنها سفرشان را ادامه دهند. سعی کنید یک مقصد یا جاذبه را، به طور گروهی و با افرادی همچون خودتان، که در طول مسیر و یا مقصد با آن ها آشنا شده اید، بازدید کنید. حتی بلافاصله، برنامه سفرهای آتی خود را هم، با آن ها در میان بگذارید، تا اگر تمایل داشتند شما را در آن سفر همراهی کنند. شما احتمالا، با مسافران انفرادی زیادی در طول سفرتان، برخورد خواهید کرد، که دوست دارند با شما دوست شوند. بسیاری از این افراد، کارشناسان خبره ای هستند، که سال هاست سفر می کنند، و می توانند بر دانش شما بیافزایند. بنابراین، از تجربه آن ها استفاده کنید، و حتی از آن ها بخواهید تا در برنامه ریزی برای سفر آتی کمکتان کنند.

 

 

تنها سفر کردن زنان، شاید کمی ترسناک باشد، اما لزوما کار خطرناکی نیست!

اگر قبل از سفر حسابی تحقیق کنید، و از شرایط آن جامعه با خبر باشید، نگرانی کمتری خواهید داشت.

تنها سفر کردن تجربه خاصی است، که لذت خاص خودش را دارد. اجازه ندهید، ترس باعث از دست رفتن، فرصت یادگیری چیزهای جدید، و دیدار مقاصد مختلف دنیا شود.