همه چیز درباره ی عمان

عمان

آب و هوا

دمای کشور عمان در تمامی فصول سال گرم است. در فصل تابستان دما به 30 تا 40 درجه هم میرسد. اما در شبها دما به شدت کاهش یافته و سرد میشود. پایتخت این کشور شهر مسقط است که آب و هوای بسیار گرم و مرطوب دارد و دلیل اصلی; رطوبت قرار داشتن سواحل در حوالی این شهر است. خوش آب و هوا ترین شهر عمان صلاصه است و نسبتا هوای معتدلی دارد آن هم به علت بارش باران بیشتر در این شهر نسبت به شهر های دیگر عمان است.

به هر حال اگر قصد سفر به هر شهری از این کشور را دارید;پیشنهاد می کنیم حتما لباس های خنک; به همراه داشته باشید.

عمان

عمان

جاذبه های دیدنی عمان

کشور عمان جاذبه های توریستی بسیاری دارد که امروزه مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است، از کوه های بسیار عجیب و سواحل گرم و مرطوب تا قلعه های تاریخی را می توان در این کشور مشاهده کرد.

عمان

مسقط

اگر تنها قصد بازدید از یک شهر عمان را دارید بهتر است مقصد خود را شهر مسقط انتخاب کنید. بازار ها، کاخ ها، موزه ها و قلعه های بسیار معروفی در این شهر وجود دارد که از بازدید آن ها شگفت زده خواهید شد از جمله این بناهای دیدنی میتوان به قلعه های دوقلوی الجلالی و المیرانی، مسجد بزرگ سلطان قابوس و کاخ سلطنتی قصر العالم اشاره کرد.

مسقط

راس الجینز

اگر میخواهید از مرکز محافظت لاک پشت هایی که در اقیانوس هند هستند بازدید کنید، میتوانید به شرق کشور عمان یک سفر کوتاه یک روزه داشته باشید اگر این سفر شما در ماه های می و اکتبر باشد بی شک میتوانید لانه های لاک پشت را در قدم زنی ساحلیتان ببینید، البته بازدید از موزه این ساحل را هم نباید فراموش کنید.

راس الجینز

ماسه های واحیبا

سفر خود را با بازدید از ماسه های واحیبا فراموش نشدنی کنید، مقصدی جذاب برای بازدیدکنندگانی که به دنبال سنت جاذبه های دیدنی این کشور هستند. با یک تور و شتر، بیابان گردی کرده و شب را در اردوگاهی در کمال آرامش زیر ستارگان بگذرانید. بسیاری از تورهای گشت و گذار خواستار تجربه ی این سفر هستند.

ماسه های واحیبا

جزیره ماسیره

در سواحل عمان جزیره ماسیره یکی از بهترین مقصدهایی است که میتوان نام برد، جمعیت کم این شهر باعث شده شما بتوانید به راحتی در آرامش، نهایت لذت را ببرید. از تماشای دل انگیز غروب آفتاب و شناکردن، تا دیدن بیش از 30000 لاک پشت که سالانه برای تخم گذاری به این ساحل شگفت انگیز می آیند در اینجا مشاهده میشود.

ماسیره

صالالاه

بعد از مسقط معمولا دومین مقصد مسافران صالالاه می باشد که واقع در جنوب عمان است. امروزه به دلیل بودن خانه ی سلطان قابوس بسیار مهم به حساب می آید. در این شهر از قصر باشکوه قابوس دیدن کنید. سوغاتی اصلی این شهر کندر است که میتوانید از بازارهای هافا تهیه کنید. این منطقه در چندین ماه سال به دلیل ابرهای باران زایی که از سمت هند وارد عمان می شود، بارانی است. از این رو این شهر بسیار سبز تر از مناطق دیگر است و آبشارها و جریان های فصلی را میتوان در این شهر دید.

صالالاه

غذاهای عمان

نان، برنج، مرغ، ماهی، گوشت قرمز و انواع سالادهای رنگی از رایج ترین غذاهایی است که در سفره ی مردم عمان وجود دارد. نوشیدنی هایی مثل قهوه و هل چیزی است.که هرگز نمی توان رد کرد;و اغلب این نوشیدنی ها با حلوا یا خرما میل می شود.

جالب است بدانید سرو نوشیدنی های الکلی فقط و فقط در مراکز بین اللملی و هتل ها مجاز است و سرو آن در رستوران ها ممنوع است.

غذاهای عمان

زبان و فرهنگ

زبان رسمی مردم این کشور عربی است. اما در شهر های این کشور انگلیسی هم;صحبت میکنند. همچنین ممکن;است زبان هندی،  پاکستانی و… هم به گوش شما بخورد و این هم به;دلیل مهاجرانیست که از این کشورها به عمان آمده اند.

رعایت آداب و رسوم برای عمانی ها بسیار مهم و قابل احترام است. .این را از نوع رفتار و پوشش مردمان این کشور میتوان فهمید. مردهای عمان مانند مردهای کشورهای عربی;دیگر لباس های به خصوصی به تن میکنند، که دشداشه نام دارد. دشداشه ها لباس های بلند و رنگ روشنی هستند،البته  این هم باید گفت که بسیاری از مردها;هم علاقه ای به دشداشه نداشته و تیشرت و شلوار به تن می کنند.

پوشش بانوان اغلب لباس های سیاه رنگ;و با حجاب است اما هیچ اجباری;برای پوشش این دسته از لباس ها وجود ندارد.

زبان مردم عمان