ویزای آمریکا

به طور کلی، هر شخص غیر آمریکایی که بخواهد به این کشور سفر کند، ابتدا باید برای ویزای اقامت موقت اقدام کند. ویزای توریستی آمریکا و یا

ویزای بازدید کننده، یک نوع ویزای اقامت موقت غیر دائم است که برای اهداف کسب و کار (B-1)، گردشگری (B-2) و یا ترکیبی از این دو هدف

(B-1/B-2) صادر می‌شود.

شما با ویزای کسب و کار توریستی آمریکا (B-1) می‌توانید، از همکاران خود بازدید کنید، در کنفرانس های علمی، آموزشی، حرفه ای یا مربوط به

کسب و کار شرکت کنید، ملک خرید و فروش کنید و یا در مورد یک قرارداد مذاکره کنید.

همچنین با ویزای توریستی امریکا (B-2) می‌توانید با اهداف گردشگری، گذراندن تعطیلات، دیدار از دوستان و یا بستگان، درمان و مسائل مربوط به

پزشکی، مشارکت در رویداد های اجتماعی، شرکت آماتور ها در مسابقات موسیقی، ورزش و یا رویداد های مشابه و همچنین شرکت در یک دوره

کوتاه مدت مطالعاتی به آمریکا سفر کنید.

ویزا آمریکا

ویزا آمریکا

 

 

 

در این مطلب می‌خوانید

? شرایط اخذ ویزای توریستی امریکا

? هزینه ویزای توریستی آمریکا

? مدت ویزای توریستی آمریکا

? مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

? ویزای توریستی آمریکا تضمینی

? مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا

? نمونه ویزای آمریکا

? دلایل رد شدن ویزای توریستی امریکا

? اعتراض به ریجکت و رفع ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

? ویزای توریستی آمریکا از کانادا

? ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوت نامه

? پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا

شرایط اخذ ویزای توریستی امریکا

سفارت ایالات متحده، یک سری شرایط برای متقاضیان ویزای توریستی امریکا تعیین کرده است. در صورتی که این شرایط را نداشته نباشید، مجوز ورود به خاک کشور امریکا برای شما صادر نمی‌شود. شما برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، باید شرایط زیر را داشته باشید.

تاریخچه سفری: تاریخچه سفری متقاضی ویزای توریستی آمریکا، با توجه به منابع مالی ایشان بررسی خواهد شد. به طور مثال، در صورتی که به کشور های خارجی زیادی سفر کرده باشید اما منابع مالی خوبی نداشته باشید، درخواست ویزای شما رد می‌شود.

تمکن مالی و گردش حساب: از بین کلیه مدارک ویزای توریستی امریکا، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی با دقت بالایی بررسی می‌شود. تمکن مالی باید بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد. گردش حساب نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخر باشد. مبالغ ورودی و خروجی در گردش حساب، اهمیت بالایی ندارد و فقط تعداد تراکنشات بررسی می‌شود.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

اگر کارهای مربوط به اخذ ویزا توسط کارشناسان ما انجام گیرد، هزینه ویزای توریستی امریکا، ۲۸۰ دلار این کشور می‎‌باشد. اما اگر بخواهید کلیه کارهای ویزای توریستی امریکا را خودتان انجام دهید، فقط باید ۱۶۰ دلار به سفارت این کشور پرداخت کنید.

مدت ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا، در مدت زمان ۶ ماهه صادر می‌شود. یعنی ویزای توریستی شما از زمان صدور، تا ۶ ماه اعتبار دارد. همچنین ویزای توریستی امریکا در سه نوع سینگل، دبل و مالتپیل صادر می‌شود. با ویزای سینگل، فقط یک بار اجازه ورود به کشور آمریکا را دارید و پس از آن ویزای شما منقضی می‌شود. ویزای دبل به شما اجازه دو بار ورود به خاک آمریکا را می‌دهد ولی با ویزای مالتیپل توریستی امریکا بدون هیچ محدودیتی می‌توانید در مدت زمان ۶ ماه به آمریکا سفر داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا، با توجه به نوع ویزای توریستی امریکا که درخواست می‌دهید، به ترتیب زیر می‌باشد:

  1. ورود به سایت سفارت آمریکا و ایجاد حساب کاربری
  2. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی آمریکا و آپلود عکس متقاضی ویزا
  3. تعیین وقت مصاحبه با افسران ویزا
  4. حضور در دفتر مصاحبه ویزای آمریکا به همراه کلیه مدارک
  5. انجام مصاحبه برای ویزای امریکا با افسران
  6. دریافت برگه سفید (تائید ویزا)، برگه زرد (ریجکت شدن) و یا برگه قرمز (FBA check) پس از مصاحبه
  7. پیکاپ ویزا (در صورت تائید ویزا) و دریافت ترجمه مدارک از دفاتر پستی

ویزای توریستی آمریکا تضمینی

حقیقتا، ویزای توریستی امریکا تضمینی وجود ندارد. با توجه به شرایط سیاسی میان ایران و آمریکا، هیچکس نمی‌تواند تضمینی در خصوص اعطا و یا حتی عدم اعطا ویزای آمریکا به شما بدهد. حتی در عودت مبلغ ویزای توریستی امریکا هم هیچ کارگزار و آژانسی نمی‌تواند به شما تضمین دهد. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که با توجه به قانون جدیدی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، وضع کرده است، احتمال اینکه پس از اخذ ویزای توریستی آمریکا از ورود شما به این کشور جلوگیری شود وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا

? تکمیل آنلاین فرم ویزای توریستی آمریکا (DS-160)

? عکس دیجیتال

? پاسپورت متقاضی و کلیه پاسپورت های قدیمی

? رسید پرداخت هزینه های ویزای توریستی آمریکا

? مشخص کردن هدف‌تان از سفر به آمریکا

? ارائه کلیه سوابق بیمه تامین اجتماعی

? ارائه دعوت نامه ( در صورت موجود)

? رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

? برگه تائیدیه وقت سفارت

? تمکن مالی به دلار آمریکا و گردش حساب ۳ تا ۶ ماه اخیر

نمونه ویزای آمریکا

عکس ویزای توریستی آمریکا

دلایل رد شدن ویزای توریستی امریکا

دولت ایالات متحده آمریکا در مورد اطمینان از این موضوع که متقاضیان، فقط برای اهداف اعلام شده از ویزای خود استفاده می‌کنند و پس از اتمام اعتبار آن مرز های این کشور را ترک می‌کنند، بسیار جدی و سخت‌گیر است. علاوه بر این موضوع، افسران ویزا وظیفه حفظ امنیت عمومی امریکا را بر عهده دارند و افرادی که هرگونه خطری برای ایالات متحده داشته باشند، مجاز به ورود به این کشور نیستند. دلایل ریجکت ویزای توریستی امریکا به شرح زیر می‌باشد:

نوع ویزای درخواستی خود را به اشتباه اعلام کنید: به طور مثال اگر با هدف انجام امورات مربوط به کسب و کار قصد به سفر آمریکا را دارید و ویزای بازدید از خانواده و یا گردشگری به سفارت امریکا ارائه کنید، درخواست ویزای توریستی امریکای شما بدون شک رد خواهد شد.

ارائه اطلاعات نادرست و یا ناقص: در صورتی که برای درخواست ویزای توریستی امریکا، اطلاعات غیر واقعی (جعلی) و یا ناقص به افسران ویزای این کشور ارائه کنید، ویزای توریستی امریکای شما ریجکت می‌شود.

برای مصاحبه ی ویزای امریکا، آماده نباشید: کلید موفقیت در مصاحبه ویزای توریستی امریکا این است که بدانید افسر کنسولگری فقط می‌خواهد از هدف شما برای سفر به امریکا مطلع شود و در این رابطه، تمامی اطلاعات شما دقیق باشد. در نظر داشته باشید که مصاحبه برای ویزای آمریکا کابوس نیست و افسر ویزا، عزرائیل! پس با صراحت و اطمینان کامل هدف خودتان را برای افسر ویزا توضیح دهید.

عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه های اقامت در امریکا: برای سفارت امریکا این موضوع بسیار اهمیت دارد. اگر شما نتوانید به افسر ویزا اثبات کنید که از پس هزینه های اقامت در این کشور برمی‌آیید و در پرداخت این هزینه ها با مشکلی روبرو نخواهید شد، ویزای امریکای شما ریجکت می‌شود.

در صورتی که ریجکتی داشته باشید: در صورتی که قبلا درخواست ویزای شما از کشور های شینگن، اروپایی غیر شینگن و یا کانادا ریجکت شده باشد، شما اجازه ورود به امریکا را نخواهید داشت.

تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای آمریکا: تاریخچه سفری مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی امریکا می‌باشد. در صورتی که تاریخچه سفری شما با منابع مالی تان مطابقت نداشته باشد، ریجکت می‌‎شوید.

تمام دلایلی که افسر ویزا شک به پناهندگی شما ببرد: سفر متقاضی به همراه همسر و فرزندان، باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر ایشان و مواردی از این قبیل برای ویزای توریستی آمریکا، شک افسر ویزای توریستی آمریکا را به پناهندگی برده و درخواست ویزای امریکای شما را رد خواهد کرد.

اعتراض به ریجکت و رفع ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

تاکنون پروسه اعتراض به ریجکت ویزای امریکا وجود نداشته است اما، شما می‌توانید نامه ای در قالب ایمیل برای سفارت امریکا ارسال کنید و اعتراض خود را برای ریجکتی ویزای توریستی این کشور اعلام کنید، که این کار بیهوده ای است!

رفع ریجکتی ویزای توریستی امریکا بدین شکل است که شما پس از رفع مواردی که باعث ریجکتی شما شده است، دوباره درخواست خود را ارسال می‌کنید. برای رفع ریجکتی ویزای توریستی امریکا هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد.

ویزای توریستی آمریکا از کانادا

برداشت از این مطلب به دو صورت می‌باشد:

۱. شما از ایران برای انگشت نگاری ویزای امریکا، به کشور کانادا مراجعه کنید که امر معقولانه ای نیست.

۲. شما با ویزای اقامت موقت و یا دائم در کانادا سکونت دارید و می‌خواهید آمریکا شوید. در این صورت باید برای ویزای امریکا اقدام کنید اما چون ویزای کانادا را دارید، راحت تر می‌توانید ویزای توریستی آمریکا بگیرید.

ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوت نامه

دعوتنامه، در اخذ ویزای توریستی امریکا تاثیر چندانی ندارد. مدارک مالی، تاریخچه سفری و سوء پیشینه متقاضی تاثیر بیشتری نسبت به دعوت نامه در اخذ ویزای امریکا دارد. پس در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، جای هیچ نگرانی نیست چرا که با مدارک مالی و تاریخچه سفری تان، نتیجه بهتری نسبت به ارائه دعوت نامه به دست می‌آورید.

پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا

عموما پناهنده به گروهی از افراد گفته می‌شود که به دلایل مختلف امکان زندگی در کشور خود را ندارند. از سوی دیگر، ویزای توریستی امریکا به افرادی داده می‌شود که در کشور خود دارای شرایط مالی و کاری قابل قبولی هستند. پس با توجه به این تعاریف، پناهندگی با ویزای توریستی آمریکا امکان پذیر نیست.

در مورد بعضی از نکات  مهم در ارتباط با مهاجرت به آمریکا در این سایت در قسمت راهنمای سفر، مطالب مهمی را برایتان آورده ایم .

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید