ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین

مشخصات ویزا ویزای توریستی عادی چین ویزای توریستی فوری چین ویزای توریستی خیلی فوری چین
نوع ویزا انفرادی عادی انفرادی فوری انفرادی خیلی فوری
مدت اعتبار ویزا 3 ماه 3 ماه 3 ماه
مدت اقامت با ویزا 30 روز 30 روز 30 روز
تعداد دفعات ورود 1 بار ورود 1 بار ورود 1 بار ورود
مدت زمان اخذ ویزا 10 روز کاری 6 روز کاری 3 روز کاری
قیمت ویزا 110 دلار 130 دلار 150 دلار

چگونه ویزای توریستی چین بگیریم؟

درباره ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای مدتی محدود به چین سفر کنند. این ویزا بیشتر برای یک سفر کاری یا توریستی اخذ می شود. ویزای توریستی به نام ویزای یک بار ورود نیز خوانده می شود و فرد هنگامی که مدت ویزا به پایان رسید باید از کشور چین خارج شده باشد. یک سری مقررات بر روی این نوع ویزای چین و ویزاهای مختلف وجود دارد که حتما باید رعایت شود تا در دیگر سفرها مشکلی بوجود نیاید. به عنوان مثال در ویزای توریستی تمدید مجدد یک پون منفی محسوب می شود و حتی در شرایطی برای اخذ ویزای چین در آینده فرد را دچار مشکل می کند. به همین علت باید سعی کرد زمان اقامت خود را مدیریت نمود. شما هم اگر قصد دارید به کشور زیبایی ها سفر کنید و از دیدنی های بی شمار و طبیعت بی نظیر چین لذت ببرید، ابتدا باید اقدام به اخذ ویزا توریستی چین نمایید.

مراحل و روش اخذ ویزای توریستی چین

ویزا درخواستی است که شما به کشور دیگری می دهید تا ورود خود را به آن کشور قانونی کنید. از این رو برای ورود به کشورهای دیگر باید ویزا تهیه کنید. البته ویزا انواع مختلفی دارد که بنا به نیاز خود نوعی مناسب را باید دریافت نمایید. اگر قصد یک مسافرت محدود و یک مرحله ای را دارید باید برای اخذ ویزا توریستی چین اقدام کنید. چین یک کشور پرجاذبه است و افراد زیادی سالانه به این کشور سفر می کنند. هر کشوری برای اعطای ویزا به فرد متقاضی یک سری شرایط منحصر به خود را دارد و پس در ابتدا بهتر است بدانید از کجا باید شروع کنید.

اولین مرحله ای که برای اخذ ویزای چین باید طی کنید، تکمیل فرم درخواست ویزا است. این فرم به همراه مدارک دیگر باید به دفتر کنسولی سفارت چین ارائه شود. با توجه به این که در سفارت چین مانند برخی از سفارت های دیگر نیازی به مصاحبه ندارید، می توانید مدارک خود را به فرد دیگری بدهید تا برای شما تحویل دهد. ولی باید مدارک تان کامل و بدون نقص باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی چین

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی چین

برای اخذ ویزا علاوه بر فرم درخواست یک سری مدارک هویتی و جانبی باید به سفارت چین تحویل دهید که شامل موارد زیر است.

 1. شناسنامه و کپی صفحات اول و دوم آن با نام همسر و فرزندان و در صورت مجرد بودن نام پدر و مادر
 2. گذرنامه: تاریخ اعتبار گذرنامه باید حداقل از تاریخ برگشت از سفر ۷ ماه بیشتر باشد.(داشتن ۳ صفحه خالی الزامی است)
 3. دعوت نامه در صورت وجود: اگر دوست یا خانواده تان در چین حضور دارند می توانید از دعوتنامه آنها استفاده کنید. در غیر این صورت باید واچر رزرو هتل را ارائه دهید که مشخص کنید مکانی برای سکونت در این کشور دارید.
 4. دو قطعه عکس رنگی: عکس با ابعاد ۶*۴ و زمینه ی روشن که بدون عینک و کلاه و … باشد.
 5. بلیط رفت و برگشت هواپیما برای چین
 6. مدارک تمکن مالی: تمکن مالی به انگلیسی حداقل ۸۰۰۰ دلاری با مهر برجسته و اصل امضای متصدی بانک
 7. مشخصات کامل فردی آدرس منزل و محل کار با شماره ثابت و همراه (ذکر کد پستی الزامی است)
 8. بیمه مسافرتی

با تسلیم این مدارک به سفارت چین باید منتظر مراحل بعدی باشید. البته اگر با خانواده می خواهید به چین سفر کنید باید برای هر نفر یک فرم درخواست جداگانه پر کنید.

هزینه ی اخذ ویزای توریستی چین

هزینه اخذ ویزای توریستی چین

با توجه به این که ویزایی که دریافت می کنید چه شرایطی داشته باشد، هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار باید پرداخت کنید. اگر ویزای با مدت زمان بالاتر نیاز دارید ممکن است هزینه ای بیشتر نیز از شما دریافت شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که این هزینه به حساب سفارت چین واریز می شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. یک سری شرایط دیگر نیز باعث می شود هزینه ی اخذ ویزای چین بیشتر شود. به عنوان مثال اگر درخواست ویزای فوری داشته باشید حدود ۲۰ تا ۳۰ دلار به هزینه های شما افزوده می شود.

چه مدت طول می کشد تا ویزا توریستی چین آماده شود؟

شما می توانید به دو طریق ویزای توریستی خود را دریافت کنید. یک نوع ویزای فوری چین و یک نوع ویزای عادی چین وجود دارد و می توانید در صورتی که نیاز فوری به ویزا دارید، از ویزای فوری چین بهره ببرید؛ اما برای ویزای عادی چین معمولاً بین ۷ تا ۱۰ روز زمان نیاز دارید.

اکثر افراد در ایام تعطیل و زمان های خاصی برای دریافت روادید توریستی چین اقدام می کنند. به همین علت در این زمان ها، اخذ ویزا مدت بیشتری طول می کشد. اگر در زمان هایی مانند تابستان و یا ایام عید و … می خواهید به سفر توریستی چین بروید بهتر است سریع تر برای دریافت ویزا اقدام کنید تا مشکلی برای زمان سفرتان پیش نیاید.

نکاتی که باید برای اخذ ویزای چین مد نظر داشته باشید

 1. جهت تحویل مدارک نیازی نیست خودتان به سفارت چین بروید. تنها کافی است مدارک مورد نیاز برای ویزای چین را به صورت حضوری به آژانس مسافرتی چیستا تحویل دهید تا ما بدون اتلاف وقت و به طور مستقیم مدارک شما را جهت اخذ ویزای چین درخواست شده تحویل سفارت دهیم.
 2. امکان تحویل مدارک به صورت ارسال پستی به سفارت وجود ندارد.
 3. نرخ ویزا برای کودکان نیز مطابق افراد بزرگسال است.

با توجه به این که کشور چین یک کشور بسیار پرطرفدار برای گردشگران از کشورهای مختلف است و علاوه بر این قطب تجاری بسیار محبوبی برای ایرانیان و اکثر کشورهای دنیاست، توریست های بسیاری سالانه به این کشور سفر می کنند. جاذبه های گردشگری زیادی در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد که هر کسی را مجذوب خود می کند. همچنین طبیعت زیبا و شگفت انگیز چین باعث شده تا ویزای توریستی چین در کشور ما سالانه متقاضیان بیشتری داشته باشد و افراد زیادی آن را پیگیری نمایند. برای اخذ انواع ویزای چین می توانید به آژانس مسافرتی چیستا مراجعه و یا از طریق شماره تماس 02122920876  با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و راهنمایی های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید