پل شیشه ای چین؛ اوج هیجان در دل طبیعت

پل شیشه ای چین؛ اوج هیجان در دل طبیعت

پل شیشه ای چین که ژانگجیاجی نام دارد یکی از طولانی ترین پل های جهان است که در ارتفاعات بسیار بالا به صورت معلق ساخته شده و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

پل شیشه ای ژاپن

با چیستا همراه باشید…

پل شیشه ای ژاپن

پارک جنگلی ملی “ژانگجیاجی” (Zhangjiajie National Forest Park) مملو از شگفتی های طبیعی است. به طوریکه روزانه هزاران بازدیدکننده از آن دیدن می کنند.

پل شیشه ای ژاپن

از جنگل های مه آلود گرفته تا صخره های سنگی قدرتمند…

این پارک ملی منحصر به فرد در ژانگجیاجی (Zhangjiajie)، شهری مرکزی در شمال ایالت هونان، جمهوری خلق چین، واقع شده است.

پل شیشه ای ژاپن

چشم اندازهای سحرآمیز پارک جنگلی

به راستی گاهی اوقات چشم اندازهای سحرآمیز این پارک جنگلی یادآور مناظر فیلم آواتار از جیمز کمرون (James Cameron) هستند. اما اشکال سنگی زیبا و درختان سرسبز، دلیل اصلی هجوم گردشگران به این منطقه نیستند.

پل شیشه ای ژاپن

بلکه این سیل عظیم بازدیدکنندگان برای تجربه ی حس هیجان بر فراز پل شیشه ای ژانگجیاجی، در میان دره “گرند کنیون” (grand canyon) که دو صخره در پارک جنگلی را به یکدیگر وصل می کند، به این مکان روانه می شوند. ارتفاع این پل نفس گیر 900 و طول آن 1400 فوت می باشد و تماما از شیشه ساخته شده است.

پل شیشه ای ژاپن

  • این پل که در تابستان سال ۲۰۱۶ افتتاح شده است، وحشت انگیزترین پل شیشه ای چین به شمار می رود. نگاه کردن به چشم اندازهای طبیعی که زیر پای خود می بینید و راه رفتن بر روی یک سازه شیشه ای در چنین ارتفاعی واقعا دل و جرات می خواهد.پل شیشه ای ژاپن
  • اگر این امر به اندازه ی کافی ترسناک نیست، باید بدانید که سال گذشته پل شیشه ای چین، درست دو هفته پس از بازگشایی آن زیر پای یکی از بازدیدکنندگان ترک برداشت. با اینکه مقامات به مردم اطمینان دادند که ترک ها سطحی بوده و هیچ کس در معرض خطر نیست اما ترس مردم کاملا قابل درک است.
  • هنگامی که پل شیشه ای ژانگجیاجی ساخته شد، تبلیغات متعددی برای اثبات استقامت پل انجام شد.پل شیشه ای ژاپناز این جمله می توان به رانندگی روی پل و ضربه زدن به لایه های شیشه ای ضخیم پل با استفاده از پتک و چکش های بزرگ اشاره کرد.

این پل امتحانش را پس داده است. اما برای اطمینان از رعایت نکات ایمنی تنها ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در یک زمان مجاز به راه رفتن بر روی پل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید