چند دقیقه در استرالیا!

استرالیا

استرالیا، طبق اسناد به جا مانده، حدود چهل و دو هزار سال قبل گروهی از جنوب آسیا. از راه کانال ها و یا جزیره هایی که آسیا را به شمالی ترین نقاط استرالیا متصل میکرد برای شکار حیوانات بیشتر، به استرالیا مهاجرت کردند . پس از آن در نقاط مختلف این قاره شروع به;زندگی میکنند، این قبایل سالیان درازی بدون هیچ ارتباطی با قاره های دیگر بودند.

استرالیا

استرالیا مانند جزیره ای بسیار عظیم در اقیانوس آرام واقع شده است و با داشتن 755 گونه،متنوع ترین کشور از نظر زیست بومی می باشد. این کشور سیزدهمین رتبه در اقتصاد بزرگ دنیا را دارد، پایتخت کشور استرالیا شهر کنبراست، اما قدیمی ترین و بزرگ ترین شهر سیدنی است.

استرالیا

آب و هوا

آب و هوای استرالیا در هر نقطه از این قاره متفاوت می باشد و اغلب مردم استرالیا چهار فصل را تجربه میکنند.

استرالیا

فرهنگ و پوشش استرالیایی ها

به علت وجود مهاجران به این منطقه، تمام فرهنگ های قدیمی این ناحیه رفته رفته تغییر کرده است. بیشترین فرهنگی که توانست خود را میان مردم استرالیا جای دهد، فرهنگ غربی و اروپایی بود. اما با این حال در گوشه و کنار استرالیا هنوز هم سنت هایی مثل رقص های دسته جمعی و یا شکار صورت می گیرد.

استرالیایی ها لباس رسمی را عادت دارند فقط زمانی بپوشند که واقعا دلشان میخواهد;رسمی به نظر برسند. معمولا آنان لباس های راحتی استفاده میکنند. جالب است بدانید به دلیل تاریخچه ی این کشور، فرهنگ پوشش مردمان این سرزمین تحت تاثیر کشور های اروپایی قرار گرفته اما امروزه هم میتوان عده ی اندکی را با لباس های سنتی دید.

استرالیایی ها

خوراکی های لذیذ استرالیا

محبوب ترین غذاهای این مردمان شاید از نظر خیلی از ایرانی ها عجیب و حتی غیر قابل تحمل باشد. از همبرگرهای کانگورو تا فیله ی تمساح. در ادامه با چند غذای محبوب استرالیایی بیشتر آشنا می شویم.

لذیذترین غذاهای استرالیا

غذاهای دریایی

وقتی در خیابان های استرالیایی قدم می زنید و گشنه هستید، حتما هوس مزه کردن غذاهای دریایی را از رستوران های دریایی که در مسیر می بینید می کنید. از غذاهای دریایی محشر می توان به هیراماسا، کباب ماهی همراه سبزیجات مخصوص، تاکوی نهنگ، گوش ماهی تاسمانیایی و خوراک های مخصوص باگ اشاره کرد.

غذاهای دریایی

پوپ پارما

اصل این غذا بر می گردد به ایتالیا، البته نوع آماده سازی در این دو کشور کاملا متفاوت با یکدیگر می باشد. این غذا در استرالیا با گوشت قرمز، پنیر پیتزا و سس گوجه تهیه می شود و شما این غذا را در منوهای سرتاسر این کشور با تنوع در مواد استفاده شده می بینید.

پوپ پارما

چیکو رول

برخی فکر می کنند این غذای خوشمزه از مرغ تهیه شده اما باید گفت این غذا با گوشت گاو آماده می شود، همچنین در این غذا از کلم و پیاز هم استفاده میکنند. در استرالیا این غذا به عنوان وعده عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد.

چیکو رول

لامینگتون

لامیگتون یک نوع خوراکی خوشمزه است. دو لایه کیک اسفنجی که میان آن با خامه و مربای توت فرنگی پر میشود و در آخر روی این شیرینی را با سس شکلاتی و پودر نارگیل می پوشانند.

لامینگتون

جاذبه های دیدنی کشور استرالیا

دیواره ی بزرگ مرجانی

یکی از بزرگترین ساختار های زیست محیطی روی کره ی زمین، دیواره ی بزرگ مرجانی است و به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. جالب است بدانید تنها موجود زنده ای که از فضا معلوم است همین پدیده ی عجیب است.

جاذبه ی دیدنی

ساحل وایت هیون

ساحل وایت هیون در قلب دیواره ی مرجانی کوییزلند است و یکی از آرام ترین ساحل های استرالیایی است. اگر شما قصد سفر به این منطقه را داشتید باید از هلی کوپتر یا قایق استفاده کنید.

جاذبه های استرالیا

خلیج کوسه

خلیج کوسه دارای شبه جزیره های متعددی است که محل زندگی بیش از ده هزار فیل دریایی و انواع گونه های جانوری و گیاهی است.

خلیج کوسه ها

پارک ملی کاکادو

این پارک مملو از آبشار های پلکانی، حوضچه ها و از همه جالب تر محل زندگی کروکدیل های بزرگ است. شما میتوانید;بیش از ساعت ها;در این پارک با طبیعت;گردی سرگرم شوید و از دیدن حیات وحش از نزدیک لحظات فراموش نشدنی برای خودتان بسازید.

بریزبن

یکی از جالب ترین تجربه های دنیا را در بریزین داشته باشید. کنار کوالا عکس بیندازید، مارها را لمس کنید و به کانگوروها غذا بدهید، جایی که حتی فکر کردن به.آن هم هیجان و لبخند بر لب می آورد.

استرالیا

آبشار مکنزی، ویکتوریا استرالیا

آبشار مکنزی حدود 355 متر است. که در تمام سال جاری است. و از صخره ها جاری می شود و در انتها به استخری عمیق میرسد.

استرالیا

دریاچه ی هیلیر

هیلیر دریاچه ی عجیبی است. که در مجمع الجزایر ریشرشی واقع است. اولین چیزی;که نظر و توجه هر کسی را جلب میکند;رنگ صورتی مجذوب کننده ی این جزیره است و رنگ آن هرگز تغییر نمی کند.

دریاچه ی صورتی استرالیا

سوغاتی استرالیا

یکی از سوغاتی های اصلی میتواند بی شک میوه های عجیب و خوش طعم آن باشد. همچنین سوغات استرالیا را می توان با ادویه ها و مرباهای بی نظیر نیز بشناسید. از دگر سوغاتی های این منطقه میتوان به چکمه های درست شده از پوست گوسفند، سنگ اوپال، محصولات چرم کانگورو و کت دریزابون اشاره کرد، همه ی این محصولات را میتوانید از بازارهای آخر هفته ی سیدنی، بازار سالامانکا و بازارهای ویکتوریا در ملبورن تهیه کنید.

استرالیا