کشورهایی که گردشگر بیشتری را جذب خود کردند

فرانسه، ایالات متحده، اسپانیا و چین همگی جز کشورهایی هستند که گردشگران زیادی دارند. بر اساس گزارشی که توسط سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد، فرانسه در سال 2016 گردشگران بیشتری نسبت به کشورهای دیگر جذب کرده است.

بیش از 6/82 میلیون گردشگر به فرانسه آمدند تا جاذبه های معروف جهانی مانند لوور، برج ایفل، ورسای و طاق پیروزی را ببینند. بسشتر جاذبه ها در پایتخت فرانسه، پاریس قرار دارد که در میان بزرگترین شهر های اروپا قرار دارند.

پس از فرانسه، آمریکا رتبه دوم در گردشگری را دارد. گردشگران برای دیدن مناظری مثل نیویورک، پارک ملی، آبشار نیکا به این کشور می روند.

10 کشور برتر دنیا در گردشگری

مالزی

کشوری است که 26.8 میلیون گردشگر را جذب خود کرده است. مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است. از انرژی شهری کوالالامپور گرفته تا سواحل طبیعی، تجارب منحصر به فردی به گردشگران ارائه می دهد.

مالزی

مالزی

تایلند

با سواحل آفتابی و ماسه ای، جزایر گرمسیری، حیات وحش غنی، مکان های باستانی، معابد و صومعه ها مناطق توریستی این کشور می باشد. از فاکتورهای اصلی توریستی در این کشور جشن های پر جنب و جوش ، زندگی شبانه پر رونق، امکانات خرید جهانی است. به طور مستقیم و غیر مسقیم 20/2 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تامین می کند.

تایلند

تایلند

مکزیک

کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است به خاطر سواحل دست نزده استراحتگاههای جهانیش معروف است. با وجود غنای فرهنگی و میراث جهانی یونسکو  مسافران عاشق این کشور هستند. بیشتر گردشگران از کشورهای همسایه خود به شمال کانادا و ایالات متحده می آیند.

مکزیک

مکزیک

آلمان

تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان و همچنین داخل کشور دارد. صنعت گردشگری در آلمان 5/4 درصد از تولید ناخالص ملی و 2 میلیون فرصت شغلی ایجاد شده که مربوط به الزامات سفر و گردشگری می باشد. برلین، مونیخ وهامبورگ از شهرهای گردشگری آلمان است. مناطق محافظ شده این کشور پارک ملی سوئیس، پارک ملی پومرانی غربی، پارک ملی، سالانه میلیون ها گردشگر را جذب خود کرده است.

آلمانی

آلمانی

انگلستان

این کشور 8/35 میلیون گردشگر را جذب خود کرده است. با فرهنگ غنی و امکانات گردشگری و زیر ساختها انگلستان به عنوان ششمین کشور توریستی در جهان قرار دارد. بیشتر بازدیدکنندگان از بخش های دیگر اروپا هستند در حالی که گردشگران از آمریکا و کانادا دومین گروه از بازدید کنندگان خارجی را تشکیل می دهند. صننعت گردشگری در این کشور در حال پیشرفت است. لندن شهر توریستی در بریتانیا می باشد و برج لندن بیشترین جذابیت را در کل کشور دارد.

انگلستان

انگلستان

چین

این کشور 3/59 میلیون گردشگر را جذب خود کرده است. دیوار بزرگ چین، پنجمین کوهستان مقدس، آبشار، معبد شائولین، شهر ممنوع، نظر فرهنگی و تاریخی مهم، چین یکی از مقصدهای گرشگری در جهان است.

چین

چین

اسپانیا

گردشگری یک صنعت بزرگ در اسپانیا است که نزدیک به 11 درصد تولید ناخالص ملی این کشور است. اکثر بازدیدکنندگان اسپانیا از کشورهای اروپایی مثل انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان می آیند.

اسپانیا

اسپانیا

بین شهرهای تاریخی مانند بارسلونا و مادرید; استراحتگاه های جهانی  در سواحل مدیترانه و سواحل اقیانوس اطلس کشور; جشنواره های محبوب ما مانند کارناول و اجرای تفریحات گردشگری زمستانی از جاذبه های گردشگری است.

ایالات متحده آمریکا

کشوری وسیع است; که شماهر زیادی گردشگر دارد. جاذبه های طبیعی در این کشور عبارتند از گرند کانیون; پارک ملی; عجایب لاس وگاس در سراسر سال با توریست ها زندگی می کنند.

فرانسه

میزبان انواع جاذبه های گردشگری مثل شهر های پاریس، لیون، استراسبورگ; کوه های آلپ; باغ های تماشایی و پارک های تماشایی و غیره است.

فرانسه

فرانسه

برای رفتن به این کشورها به سایت آژانس چیستا مراجعه کنید.