برنامه سفر یک هفته ای به سوئیس

این یک برنامه پیشنهادی برای سفر به کشور سوئیس است؛در آن از تجربه خود و دیگران استفاده شده؛وامید دارم این مطلب مانند مرباهای سوئیسی شیرین و دلچسب باشد.

با استفاده از این نقشه ی راه می توانید به صورت فشرده و درتنها 7 روز بهترین امکان سوئیس را بازدید کنید؛البته نگران نباشید داخل این پلن سفر زمان استراحت هم در نظر گرفته شده است.

بررس اجمالی

در زیر یک مرور اجمالی از آنچه که من بهترین برنامه سفر یک هفته ای برای هرکسی که به سوئیس می رود، می دانم. را ارائه کرده ام؛این برنامه سفری ورود شخص را از زوریخ در نظر گرفته و خروج را از ژنو؛که البته شما اگر ورود تان از ژنو می باشد. می توانید برنامه را به صورت وارونه اجرا کنید. همچنین امکان انعطاف پذیری بیشتر یا زمان کمتری در هر مکان وجود دارد؛ بنابراین شما این برنامه را “مرجع دقیق” قرار ندهید و فقط از آن به عنوان راهنما استفاده کنید.

شهرهای مورد بازدید در سفر به سوئیس

 1. زوریخ (Zurich)
 2. لوسرن (Lucerne)
 3. Interlaken / Grindelwald
 4. Jungfraujoch
 5. زرمات(Zermatt)
 6. ژنو (Geneva)
قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم ، مهترین نکاتی که باید در سفر به سوئیس بدانید را در زیر برای شما گرد آوری کرده ایم؛ نکاتی همانند:واحد پول، ترنسفر، ویزا و…
اطلاعات مفید در سفر به سوئیس
جا به جایی و ترسفر: شبکه حمل نقل عمومی که شامل قطار و اتوبوسها می شود؛ در سوئیس بسیار گسترده است.برای استفاده شیکه ریلی و اتوبوس و تراموای شهری می تونید؛بلیط به اغتضا روز نیاز تهیه کنید یا از کارت سوئیس پسه استفاده کنید.
اجاره اتومبیل: اجاره ماشین در کشور سوئیس گران و توصیه نمی شود.
واحد پول: درست است که سوئیس در قاره اروپا ودر تقریبا در مرکز آن است؛ اما به دلیل اینکه عضوء اتحاده ی اروپا نیست واحد پول رایج در سوئیس فرانک است؛البته در سوئیس یوررو مورد قبول پذیرش است؛ ولی نمی توان؛ در جایی به این امر صد در صد اطمینان داشت.
زبان رایج:آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی سه زبانی است در سوئیس به صورت گسترده صحبت می شود.
ویزا: سوئیس بخشی از منطقه شنگن است؛ در این اینجا مطلب مفید در مورد؛ ویزای شنگن و نحوه ی ذریافت آن در اختیلر شما قرار دارد.
برق: 240ولت، ولتاژ برق در سرار سوئیس است.

همانگونه که قبلا نیز بیان شد این برنامه فرض را بر آن می گیرد؛که شما از زوریخ و از ژنو خارج میشوید؛با این حال ، اگر شما برنامه مخالف این را در نظر گرفته اید؛ می توانید برنامه را از آخر به اول انجام دهید.

رسیدن به فرودگاه

فرودگاه زوریخ تقریباٌ 10 دقیقه با قطار شهری از مرکز شهر فاصله دارد. بنابراین؛ مگر اینکه دلیلی خاص برای گرفتن تاکسی داشته باشید.در هر زمان و در هر جایی می توانید از از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. این قابل اعتماد،آسان و فوق العاده تمیز و بی خطر است.

اگر شما کارت سوئیس پسه از قبل تهیه کرده باشید که میتوانید؛ به صورت رایگان از تراموا که در فرودگاه استگاه دارد استفاده کنید.

در غیر این صورت در طبقه همکف فرودگاه می توانید یک بلیط 2 ساعت تراموا خریداری کنید و با استفاده از آن از فرودگاه زوریخ تا هتل یا آپارتمان محل اقات خود جا به جا بشوید.

روز اول:زوریخ

زوریخ اماکن شگفت انگیز زیادی دارد؛این شهر تاریخی دارای فروشگاههای بزرگ و مدرن، دریاچه ای بی نظیر در مرکز و همچنین کوههایی با مناظر خیره کننده در اطراف است.

امکان برجسته زوریخ

 • پلی بورن و پلی تراس ETH
 • شهر قدیمی Niederdorfstrasse
 • کلیسای گروسونستر و بالا رفتن از برج
 • قدم زدن در امتداد دریاچه زوریخ
 • پیاده روی در خیابان Bahnhofstrasse
 • دیدار از موزه ساعت Beyer
 • بازدید و خرید از فروشگاههای شکلات

 

برای دیدار از موارد ذکر شده در بالا می توانید؛ از یک برنامه پیاده روی منظم که زیر برای شما تهیه شده؛ استفاده کنید.


از ایستگاه اصلی (زوریخ HB) شروع کنید. با عبور از رودخانه Limmat از طریق پل اصلی Bahnhofbrucke و پیاده روی از مسیر تراموا ، با هدف رسیدن به استارباکس .البته اگر نیاز دارید قهوه ای را میل کنید؛ متوقف کنید زیرا اکنون در اول راه خود با 45درجه شیب حرکت هستید! البته شما می توانید بوسیله Polybahn (این یک وسیله حمل و نقل ریلی عمومی است) به دانشگاه ETH می رساند تا از یک تراس خیره کننده؛به چشم به خود ببینید. به ساختمانهای شگفت انگیز بروید ، و به این واقعیت فکر کنید که انیشتین قبلاً در اینجا تدریس می کرد.

می توانید با پیاده روی مسیر را رو به جلو ادامه بدید ، اما برای جلوگیری از گم شدن باید دوباره به سمت Polybahn ، برگردید؛ زیرا شما را به Niederdorfstrasse ، و قلب شهر قدیمی می برد. قسمتهای اول این خیابان ممکن است کمی به ذوق بزند چون خیلی قدیمی و خرابه مانند است؛ اما از آنجا عبور کنید ، زیرا امکان بسیار جالبی برای دیدن در انتظار شماست؛ خیابان های پشت خیابان اصلی و کوچه ها را گشت و گذار کنید یا فقط برای یک نوشیدنی در یکی از تراس ها توقف کنید.

پیشنهاد میکنم؛خود را به کلیسای گروسمنستر برساند؛ حتی اگر جزوء علاقمندان به کیلسا نیستید؛اینجا نماند زوریخ است. شما با پرداخت فرانک می توانید؛از برج حماسی بالا بروید و نمایی زیبا از شهر بدست بیاورید.

توصیه ای که می توانم برای لذت بردن از پیاده روی در زوریخ به شما بکنم؛این است، که خود را به نزدیکترن ایستگاه تراموا برسانید و از آنجا راهی Bellevue، شوید. شروع کنید؛ از سمت چپ پیاده روی کنید. تا بتوانید، هنرمندان خیابانی را ببینید. در دیگر نقاط زوریخ شاهد این صحنه نخوهید بود؛(به دلیل قوانین حاکم در شهر زوریخ)

مسیر پیاده روی برای بازگشت؛ که می توانم پیشنهاد کنم،مسیر خیابان Bahnhofstrasse ، است. این خیابان مشهور زوریخ پر از مراکز خرید، برندهای روز و گالری های ساعتهای گرانقیمت است.برای رفع خستگی می توانید در پارک Lindenhof ، توقف کنید و منظره ای کلاسیک از زوریخ را به نظاره بنشینید. این محل خیلی شناخته شده نیست؛

فراموش نکنید در طول مسیر Bahnhofstrasse ، از برخی فروشگاه شکلات کلاسیک سوئیسی مثل: Laderach یا Sprungli، همچنین یک موزه کمتر مشهور برای شناخت تاریخچه ساخت ساعت سوئیس دیدن کنید.

روز دوم: لوسرن

نکته جالب توجه در سوئیس این است که: هیچ مکانی در سوئیس به شما دور نیست؛شما با یک قطار یک ساعته به لوسرن می رسید.

امکان برجسته لوسرن

 • پل چمپل ، پل Spreuer و رود روئیس
 • شهر قدیمی (آلت راتائوس ، واین مارکت ، سنت پیترز)
 • دیوار Musegg
 • باغ Glacier و بنای یادبود شیر
 • پیاده روی در امتداد دریاچه لوسرن
 • Monument Lion & Gletschergarten
 • مرکز فرهنگی و پارک اینسلی

 

لوسرن یکی از زیباترین شهرهای سوئیس می باشد.شهری قدیمی، با مناظر کوهستانی به سبک آلپی و دارای دریاچه زیبایی لوچرن؛ جای تعجب نیست، که این شهر سالانه شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر باشد.

توصیه می کنم یک روز کامل را به پیاده روی در شهر اختصاص بدهید. همانند زوریخ ایستگاه قطار در مرکز شهر می باشد، بنابراین اقامت در مرکز شهر کار عاقلانه ای به نظر می رسد. به هر لوسرن نیز از ناوگان حمل و نقل عمومی قابل قبولی بهرهمند است، پس اگر در حاشیه شهر هم اقامت کنید به آسانی به مرکز آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

من درباره 20 مورد برتر لوسرن در سفر به سوئیس قبلا مطلبی نوشته ام که شما می توانید آنرا مطالعه کنید.

گشت خود را در لوسرن از رودخانه روئس شروع کنید. پل چمپل زیباترین قسمت این رودخانه است، روی پل قدم بزنید و لذت ببرید از نقاشی های دستی که روی سقف این پل ثبت شده؛اگر چه این پل بارها تطمئه آتشسوزی قرار گرفته، ولی همچنان زیبا و شگفت انگیز است.

از این پل فقط 2 دقیقه پیاده روی تا قسمت قدیمی شهر فاصله دارید. در آنجا شما شاهد خیابانهای سنگفرش و سازهایی همچون Kornkarkt، Hirschenplatz، Weinmarkt، Altes Rathaus و همچنین کیلسای قدیمی و زیایی مانند سنت پیترز و کیلسای جسوئیت خواهید بود. سخت نگیرید و خود را در لوسرن به رهانید و به هر کجا که قلبتان فرمان می دهد بروید.

برای ادامه پیاده روی شما دو انتخاب دارید؛ یکی ادمه مسیر در ادامه رود روئس و دیار از پل کمتر شناخته شده Spreuer و یا رفتن به سمت دیوار Musegg و بالا رفتن از قدیمی ترین برج ساعت لوسرن Zyt و دست یافتن به منظره ای بی نظیر از شهر

هنگامی که از بناهای تاریخی سیرآب شدید به سمت دریاچه ی معروف لوسرن روانه شوید؛ من پیشنهاد می کنم از سمت چپ و در امتداد ساحل قدم بزنید، تا در آنجا به پارک محبوب لوسرن برسید و از بنای یادبود شیر و گلتشگارتن دیدن کنید.

پس از آن می توانید دوباره به کنار رودخانه بیایید و از مرکز فرهنگی مدرن بازدید کنید و در پارک اینسلی استراحت کنید. این منطقه شهری است که همه قایق ها و قطارها از آنجا حرکت می کنند ، بنابراین به هر حال نهاتا باید خود را به اینجا برسانید.

روز سوم: لوسرن و اطراف

لوسرن از لحاظ گشتهای روزانه یکی از کامل ترین شهرهای سفر است و من می خواهم سه مکان برجسته را که برای دیدار شما از لوسرن مناسب هستند ، معرفی کنم. شما می توانید فقط یکی از آنها را انتخاب کنید، و به خودتان سخت نگیرید و یا به صورت فشرده و با پیاده روی بشتر 2تای آنها را دیدن کنید.

1.کوه پیلاتوس (Pilatus)

کوه پیلاتوس (Pilatus) یکی زیباترین و در عین حال آلپی ترین کوه در اطراف لوسرن سوئیس است. اگر می خواهید یک گزینه انتخاب کنید، پیشنهاد من دیدن این کوه می باشد.

منحصر به فرد بود این گشت این است که شما از ساحل دریاچه با یک قایق بخار قدیمی به کوه پایه میرسید و از آنجا با یک قطار ریلی با شیب زیاد به بالای کوه و ایستگاه تله کابین می رسید؛ و نهاتا با تله کابین به قله صعود میکنید و با یک منظره فوق العاده گشت طلایی خود را تکمیل میکنید. البته شما میتوانید در همانجا نهار بخورید و یا به پایین برگرید.

نکته:شما برای رفتن به این گشت 2 انتخاب دارید؛ 1-مسیر طلایی: که شامل گشت در دریاچه(60 تا 90 دقیقه)، قطار با شیب تند و سپس تله کابین و صعود به قله 2-مسیر نقره که فقط شمال صعود با قطار با شیب 48 درجه به قله می شود.

2.کوه ریگی (Rigi)

مقصد مورد علاقه بعدی من یکی دیگر از سفرهای کلاسیک روزانه لوسرن است – سفر با قایق و مسافرت با راه آهن مهیج تا قله کوه ریگی (تقریباً 1798 متر / 5899 فوت).

یکی از بهترین قسمت های این سفرها ، قایق سواری در قایقهای قدیمی است. قایق شما را از لوسرن به ویتزناو می برد ، و سپس می توانید قطارهای معروف به cog را آنجا ببینید. این به اندازه Pilatus شیب دار نیست ، اما با این وجود شیب قابل توجهی دارد. این راه آهن به سال 1817 باز می گردد می توانید این را باور کنید؟!

هنگامی که به بالا رسیدید (ریگی کولم) می توانید؛ بقیه راه را برای نمایش خارق العاده 360 درجه از کوه های آلپ و همه راه برگشت را قدم بزنید.

گزینه های پیاده روی در اینجا رایج است، زیرا به اندازه Pilatus شیب دار نیست ، بنابراین اگر روحیه ای برای پیاده روی دارید ، می توانید در ایستگاه های مختلف از قطار پیاده شوید و تا توقف بعدی یا پایین حرکت کنید. ، یا مسیر را کامل پیاده بپیمایید.

3.Bürgenstock و آسانسور شیشه ای Hammetschwand

جایگزین کمتر شناخته شده دو کوه پیلاتوس و ریگی، Burgenstock میتواند باشد، که تقریبا بین کوه ریگی و لوسرن است .این کوه که دارای تعداد زیادی اقامت گاه و هتلهای 5 ستاره لوکس است بیشتر به خاطر آسانسور شیشه ای Hammestschwand، معروف است.

حتی یکی از لوکشنهای فلیم جمیز نیز بوده؛ برای رسیدن به آنجا شما باید قایق های Kehrsiten-Bürgenstock سوار شوید و سپس با قطارهای Cog به بالا یروید و بعد از یک پیاده روی مختصر به پای آسنسور شیشه ای برسید. البته راه دیگر آن پیاده روی 1/5 ساعته می باشد.

روز چهارم:Interlaken یا Grindelwald

مدت زمان طی مسیر از لوسرن به اینترلاکین چیزی نیست که شما را نگران کند، این فاصله با قطارهای خیره کننده سوئیسی حس نمی شود؛ شما بیشتر باید نگران هزینه بلیط این قطارها باشید. این مسیر که خط طلایی معروف شده یکی از بهترین مناظر بین راهی را به شما ارئه خواهد کرد؛ بنابراین ارزش پولی که هزینه می کنید را دارد.

این مسیر از بعضی از بهترین مناظر سوئیس عبور می کند ، از جمله دره ای که از Pilatus تا گذرگاه Brünig شامل می شود و از آنجا می توانید منظره ای عالی از دریاچه های Lungern و Saner داشته باشید. قطار سپس به سمت Brienzersee (دریاچه Brienz) می رود و مناظر شگفت انگیزی از کوه های آلپ را در مسیر پایین جلوی چشم شما می گذارد.

سفری که به درخشانی آبی دریاچه Brienz و بخصوص با پس زمینه Breinzer Rothorn ارزش هزینه ای که کردید دارد.

هنگامی که به Interlaken رسیدید، یا اگر هتلی در Grindelwald رزرو کردید. می توانید با فاصله کمی این دو از هم دارند خود را به آنجا برسانید. هر دو مکان عالی هستند ، اما به نظر من ، گریندلوالد مکان دیدنی تری است. (مورن گزینه دیگری است که دره Lauterbrunnen Valley وجود دارد).

Interlaken یک انتخاب فوق العاده برای اکثر مردم است؛ زیرا از لحاظ جغرافیایی و طبیعت از جایگاه ویژه ای برخورد دار است. فقط توجه داشته باشید؛ که این شهر در محاصره کوه های آلپ است. بنابراین، اگرچه به خودی خود شلوغ نیست ، اما شبیه به لوسرن یا زوریخ (شهر قدیمی) است. اگر می خواهید احساس آلپی بیشتر داشته باشید ، پیشنهاد می کنم به جای آن در Grindelwald اقامت کنید.

اماکن برجسته در اینترلاکین

 • شهر قدیمی
 • Interlaken Monastery
 • Kunsthaus Interlaken
 • پارک هامات
 • پارک حیاط وحش
 • غارهای سنت بئاتوس
 • دریاچه Brienz
 • نمایی از Harderkulm
Grindelwald

Grindelwald فاصله ای کمی از اینترلاکین دارد؛ وشما به راحتی و بطی مسیر کوتاه ریلی به این شهر زیبا و در عین حال خلوت تر دسترسی خواهید داشت. این شهر که در اطراف آن از وجود کوهای بلندی مثل: Jungfrau ، Eiger و Monch بهره می برد. حسی بی نظیر از آلپ به شما القاء مکیند. چهره شمالی کوه ایجر که به دلیل صعود سخت و گرفتن جان خیلی از کوه نوردان بدنام شده از شهر در مقابل خواهد بود.

اگر در Grindelwald اقامت دارید؛ کارهای زیادی برای انجام دارید. کارهای نظیر غرق شدن در طیبیعت بی بدل آلپی،و پیاده روی و انجام ورزشهای هیجانی و بازی های آدرنالینی فراوان، بدون اینکه شلوغی بی حد دیگر شهرهای توریستی سوئیس آذارتان دهد.

سرگرمی های هیجانی

 • پاراگلایدر
 • سخره و دره نوردی
 • تورهای هلیکوپتری
 • دچرخه سواری در کوهستان
 • گشت در پارکهای جنگلی

امکان برجسته در Grindelwald

 • اسکی و پیاده روی روی صخره Tissot
 • موزه گریندلوالد
 • Männlichen
 • اسنیژ پلات

روز پنجم: Jungfraujoch

Jungfraujoch یکی از جاهایی است. تا ابد به یاد شما خواهد ماند، رفتن به انجا بسته به شرایط آب و هوایی مناسب است. برای رسیدن به Jungfraujoch باید با قطار و از دل کوهای مرتفع عبور کنید. البته شما می توانید در مسیر و در ایستگاهها توقف کنید از مناظر لذت ببرید؛ نکته دیگر اینکه بلیط قطار این مسیر اصلا ارزان نیست.

اماکن برجسته Jungfraujoch

 • Eismeer (دریای یخ)
 • Sphinx Observation Deck
 • کاخ یخ
 • یخچالهای آلتچ
 • پانوراما Jungfrau
 • پارک برفی
نکته: اگر علاقه ای به دیدن Jungfraujoch ندارید و یا شرایط آب و هوایی نا مناسب است؛ می توانید، مدت زمان بیشتری را در اینترلاکین یا Grindelwald سپری کنید؛ یا زودتر به زرمارت راهی شوید.

روز ششم:زرمات (Zermatt)

فاصله اینترلاکین تا زرمات باقطار کمی بش از 2 ساعت است (از Grindelwald ، چهل دقیقه ) زرمات برای من یکی از شهرهای زیبای سوئیس است؛(البته بعد از لوسرن و Jungfraujoch ) سفر با قطار به مقصد زرمات یک مسیر منحصر به فرد است که در آن شما از دومین تونل طولانی سوئیس عبور خواهید؛

در ادامه از دره ماتر به پایین کوه Matterhorn (نماد سوئیس ) و نهایتا به شهر زیبا و مجلل زرمات خواهید رسید. شهری بدون خودرو (البته به استثناء تاکسی های برقی و مینی ماشینها) که هر جا که شما سر به چرخانید نمایی زیبا از کوه Matterhorn خواهید داشت. برای رسیدن به کوه می توانید از قطار،تله کابین و همچنین پاهای پیاده استفاده کنید.

اماکن برجسته زرمات

 • صعود به کوه Matterhorn
 • 5 دریاچه زرمات
 • شووارتز
 • Gorner Gorge
 • تور هوایی با هلیکوپتر
 • مونت روزا

روز هفتم: ژنو

ژنو نیز مانند زوریخ از نظر جاذبه ها ، منظره ها و اماکن ، چیزهای زیادی برای عرضه دارد. به عنوان یکی دیگر از شهرهای سوئیس دریاچه ای خیره کننده با چشم انداز کوه دارد، برای بررسی و شناخت مکانهایی در ژنو باید دید به صورت لیست گونه در زیر آورده ایم.

اماکن برجسته ژنو

 • چشمه Jet d-eau در دریاچه ژنو
 • کلیسای جامع سنت پی
 • موزه تاریخ و هنر
 • دیوار اصلاحات
 • شهر قدیمی
 • محل دو ملارد
 • جزیره روسو
 • مقر سازمان ملل متحد
 • Bains des Pâquis (حمام های عمومی)

این مطلب طبق تجربه شخصی نویسنده از سفر به سوئیس می باشد و نه یه مرجع دقیق بی اشتباه