12 مورد از دانستنی های جذاب بالی:

12 مورد از دانستنی های جذاب بالی:

از سال 1960 تا به امروز بالی یکی از معروف ترین مقاصد بین المللی توریست ها و گردشگران می باشد. بالی به لطف طبیعت و سواحل دیدنی و جذاب و مردم مهربان تبدیل به رویایی ترین و عجیب ترین مقصد گردشگری جهان شده است.

با ما همراه باشید تا با چند واقعیت جالب در مورد بالی و مردم این جزیره آشنا شوید. آژانس هواپیمایی چیستا در قسمت گردشگری سایت توضیحات بیشتری برای شناخت کاملتر شما در مورد بالی  و همچنین یکی از هتل های 5 ستاره بالی بنام ویسروی آورده است که می توانید با کلیلک روی این کلمه به توضیحات بیشتر در مورد بالی دسترسی پیدا کنید.

1- آمازون دریاها:

مکانی که بالی در آن قراردارد بسیار جالب است و به آن مثلث مرجانی گفته می شود. این مثلث مرجانی در ضلع غربی با مالزی و در شمال با فیلیپین و در شرق با تیمور، پاپ گینونو  و جزیره سلیمان تشکیل می دهند. به همین دلیل به منطقه آمازون دریاها گفته می شود.

Bali

2- آتشفشان های دوقلو و فعال:

در بالی دو آتشفشان وجود دارد که باید بدانید هردوی آن ها فعال هستند. یکی از آنها کوه باتور با ارتفاع 5.600 فوت و دیگری کوه آگونگ با ارتفاع 10.000 فوت نام دارند. با وجود اینکه این دو آتشفشان خطرناک هستند ولی خود اینها به یکی از جاذبه های گردشگری بالی تبدیل شدند.

آتشفشان های دوقلو در بالی

آتشفشان های دوقلو در بالی

3- شن سیاه:

همان طور که می دانید در سواحل جهان شن سفید، طلایی و حتی صورتی وجود دارد. اما جالب است بدانید شن سیاه واقعأ وجود دارد؟

شن سیاه؟ واقعأ؟ این واکنش اکثر مردمی است که این را می شوند اما برای مردم بالی این امری عادی است و بدلیل وجود آتشفشان ها در این جزیره این پدیده رخ داده و با وجود اینکه سیاه رنگ شادی نیست و شاید جالب به نظر نرسد ولی زیبایی ساحل را مخصوصأ در شب منحصر به فرد کرده است.

شن های سیاه در بالی

شن های سیاه در بالی

4- یک سال برابر با 210 روز:

تقویم pawokon  تقویم باستانی بالی است که در آن سال 210 روز است و بر اساس این تقویم هرسال به شش ماه تقسیم می شود و یک ماه آن 35 روز است. تقویم دیگری در بالی وجود دارد که آنرا sasih  می نامند که یک تقویم 12 ماه قمری است.

5- جشنواره سکوت:

جشنواره ای که باید سکوت کرد! ممکن نیست؟!

چرا در بالی ممکن است . روز نایپی روزی است که بالی تعطیل است و این به این معنی است که کار، مسافرت وقتی برق و روشنایی به مدت یکروز کامل در همه جا ممنوع است. مردم بالی در طی این روزدست از فعالیت های روز مره خود می کشند و وقت آنرا صرف عبادت و تأمل می کنند . روز نایپی در واقع سال و آنهاست و همچنین حتی ورود و خروج به این جزیره ممنوع است. و بنادر و فرودگاه ها نیز تعطیل هستند.

فستیوال سکوت در بالی

6- لویی لواک:

شاید باورش سخت باشد که گران ترین قهوه جهان از دانه های قهوه ای درست می شود که مسیر را در دستگاه گوارش حیوانی به نام لواک طی کرده است. این حیوان که بومی بالی است وسواس خاصی در انتخاب و خوردن میوه های رسیده قهوه دارد و پس از خوردن آن ها دانه های قهوه را دفع می کند. این دانه ها برای ساخت گران ترین قهوه دنیا بکار می رود. قیمت هر فنجان آن در اروپا، آمریکا و استرالیا 500 دلار است.

گران ترین قهوه دنیا- لوآک

7- فقط 4 اسم:

در حالی که بیشتر مردم دنیا در زمینه انتخاب نام فرزندان خود دقدقه دارند در بالی والدین قبل از حتی ازدواج نام فرزندان خود را می دانند. دلیل این امر این است ه در بالی فقط 4 اسم وجود دارد و تفاوت بین این اسم ها را فقط ترتیب تولد نوزاد مشخص میکند. فرزند اول وایان فرزند دوم ماد، فرزند سوم نیومن، فرزند چهارم کتوت و حال اگر شخصی فرزند پنجم را بدنیا بیاورد مجددأ وایان نامگذاری می شود و این چرخه را دنبال میکند. حال چطور فرزند اول را از پنجم متمایز میکنند؟ یعنی وایان اول را با وایان دوم؟

8- چهار فرشته نگهبان:

مردم بالی اعتقاد دارند که وقتی کودکی به دنیا می آید توسط 4 فرشته نگهبان همراهی می شود و تا 4 سالگی از اون محافظت میکنند. همچنین اهالی بالی مراقب هستند که نوزادشان تا 3 ماهگی زمین را لمس نکنند.

9- بدون درب ورودی:

در فرهنگ بالی درب ورودی وجود ندارد این به آن معناست که باید از همه استقبال کرد. آنها چنان به این عقیده پای بند بودند که حتی تا اوایل قرن گذشته داشتن درب ورودی تابو  بود.

10- عاشقان حیوانات خانگی:

مردم بالی دوستداران حیوانات خانگی هستند و در بیشتر خانه ها حداقل 2 نوع حیوان خانگی وجود دارد. حیواناتی مانند: سگ، گربه، پرنده، گاو، خوک و مرغ و مخصوصأ خروس جنگی بیشتر حیوانات را برای تفریح نگهداری می کنند. حتی حیوانی مثل گاو .

علاقمند به نگهداری از حیوانات خانگی

11- تراشیدن دندان ها برای جلوگیری از شر

طبق سنت مردم بالی شش دندان بالایی خود را می تراشند تا به واسطه آن شش گناه: خشم، حسادت، طمع، شهوت، مستی و پرخوری از طریق این دنندان ها وارد بدن نشود.

12- سرزمین دو فصلی:

بالی تنها دو فصل دارد. فصل خشک( آوریل تا اکتبر) و فصل مرطوب ( اکتبر تا آوریل). اما بطور کلی دمای هوا در بالی متعادل است زیرا از آب و هوای گرمسیری برخوردار است. بنابراین بالی مکان ایده آل برای اقامت در طول سال است.

دیدگاهتان را بنویسید